Vet's Plus Malt Hakkında

PofudukLeo

Arkadaşlar merhaba , bir süredir Vet's Plus malt kullanıyoruz ancak , kedim tüy yumağı kusmaya devam ediyor. Severek yiyiyor olsa da bize çok uygun değilmiş sanırım. Önerebileceğiniz markalar olursa seviniriz. Şimdiden teşekkürler

9 CEVAP

ceyseuta

Bizim veterinerimiz Vetri Line önerdi bize bir süredir onu kullanıyoruz ve işe yaradığını gözümle gördüm. Tabi veterinerler de satılan bir malt ordan temin edebilirsiniz.

Minigimmm

vetriline
vedavet
zoovital
vetiq

bunlar tavsiye edebileceğim kaliteli etkili markalar. deneyip size yarayanla devam edebilirsiniz. vet's plus'ı ben pek beğenememiştim

emreovec

Kediniz çok uzun tüylü olduğundan uygun ölçekte vermiyor da olabilirsiniz.

Palyaco

Dr natures kullanıyorum ve cok memnunum gimcat kusturuyor bizimkini vest plus kitten cok iyi vitamin olarak

cat_expert

Ne sıklıkta kullanıyorsunuz?

Özellikle tüy dökümü fazla ise ve kediniz kendini sık yalıyorsa hergün en az 2 cm vermeniz gerekiyor aksi halde yeterli olmuyor tüy birikimi için. Yoksa aşağı yukarı tüm maltların yaptığı iş aynı, sadece aroma farklılıkları var. Gimcat'in aroması daha iyi olduğundan neredeyse tüm kediler ayıla bayıla yiyor, vet's plus, zoovital gibi markalar aroma konusunda zayıf olduğundan kediler çok iştahlı yemeyebiliyor. Uzun süredir vet's plus kullandık kusma yaşamadık ama istemeye istemeye yiyordu, farklılık olsun diye zoovital aldık onu da pek sevmedi zorla yediriyoruz ama sorun yaşamadık kusma konusunda.

Casperbeyy

Biz gimcat kullanıyoruz ,ve hiç tüy kustuğunu görmedim çok şükür ki

KimJeongguk

Yıllardır Gimcat kullanıyoruz biz hiç bir sıkıntı yaşamadık. O yüzden tavsiye ediyorum.

cat_expert

Evet kusmanın arttığı dönemlerde günlüğe dönmemiz gerekir. Zaten malt üreticilerinin de genel kullanım önerisi tüy birikimi olduğu dönemelerde hergün tüy birikimi oluşmasını engellemeye yönelik normal kullanım için 2-3 günde bir kullanımı yönünde.

PofudukLeo

Uzun tüylü olduğu ve mevsimsel olarak tüy dökümü de fazla olduğu için yeterli gelmiyor olabileceğini yazmış arkadaşlar. Haftada 3 gün 2 cm olarak kullandık. Her gün 2 cm olarak kullansak fazla mı gelir ? Öncelikle bu yolu deneyebiliriz. Verdiğiniz öneriler için de teşekkür ederim. Hepsini kaydettim :)