Kedide Bit Tedavisinden Sonra Pul/Toz Gibi Gözüken Şeyler

mia1897

Sokaktan 2 aylık kedi almıştık ve bitli olduğunu fark ettikten sonra tedaviye başladık. Sonra bir kedime sıçradı onunla sürekli oyun oynadığı için (oyun oynadığı zaman bit olduğundan haberimiz yoktu) şu an iki kedimde de bit gözükmüyor fakat boyun kısmında bit tasması taktığım kısımda taradığımda böyle şeyler çıkıyor. bir fikri olan varsa lütfen yazabilir mi

4 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Kedilerde bir hiç rastlamadım, pire ha da kene olabilir
Fotoğrafta görülen ise yumurtası..Yani tam olarak arinmamis sizinkiler ..
Ense damlası uygulayin

Superisi814

Aynı şekilde popodan gelirse o da parazit olurdu, iç parazit tedavisi gerektirdi..

mia1897

@Superisi814
1 aydır bit şampuanı, ense damlası ve sirkeyle durulama yapıyorum hatta büyük kedimi traş etmek zorunda kaldık iyice yıkayıp ilacı yedirebilmek için. Ama benim gördüğüm yumurtalar (sirkeler) daha farklıydı beyaz renk gibi ama benim gördüğüm sarı toz/pul gibi belki kedilerdeki bit daha mı farklı oluyor bilmiyorum. teşekkür ederim cevabınız için

mia1897

@Superisi814
Bu arada bit demişken sanırım kum piresi benim kast ettiğim, ev içerisinde sürekli bit bit dendiği için alışkanlık yaptı kusura bakmayın