Kedim İçin Mama Önerisi

ogzglrg

Merhaba, 2 yaşına girmek üzere olan kısır bir siyam kedim var. Kendisini geldiği günden beri proplan ile besliyorum fakat son çıkan olaylardan sonra daha fazla proplan ile beslemek istemiyorum. Bu konuda kendisi inanılmaz seçici her mamayı yemiyor. Kedim için çok pahalı olmayan güzel bir mama önerebilir misiniz?

8 CEVAP

Palyaco

Golosi ton ve somonlu veya exclusion tonbalikli kisir veya natures verty somon kisir

Minnak53

Selam arkadaşlar

  • 1 olarak bende aynı şekilde mama arayışı içindeyim yardımcı olabilir misiniz kedim seçici ve somon seven bir kedi..

Casperbeyy

Bütçenizi bilmiyorum tabi ama biz prochoice somonlu karidesli kullanıyoruz.tabi daha iyisini alabilirseniz ne âlâ,bozita sanabelle tavsiye ediliyordu daha üst segmentte

teo33

Pro plan kısır (hindili ve somonlu, dönüşümlü) kullanıyordum, bu hafta Royal Canin'e (sterilised 37) geçtim, benimki de normalde çok seçici bir kedidir, azar azar arttırmak suretiyle verince, sıkıntısız yemeye başladı.

royal canın kısır kullanıyorum ben anında yedi.
kedim o kadar seçiçi ki yaş mama dahi yediğini görmedim gayet de severek yiyor.

bende proplanı bırakıp royal canın e başladım

M-Koksal

Aklıma gelenleri sırasız yazdım. İçinde pahalı markalar da var, uygun fiyatlılar da. Yıldızlı olanları denedim, beğendim veya denememiş olsam bile özellikle öneriyorum. Tavsiyem önce az miktarda alıp denemeniz ve kademeli geçiş yapmanızdır, yoksa kedi direkt yemeyebilir. Bu markaları inceleyip tercih yapabilirsiniz;

Happy Cat*
Profine
Amity
Matisse*
Royal Canin
Hill's
Exclusion*
N&D*
Mera*
Benefit
Brit Premium
Bozita
Sanabelle
Naturea*
Alleva
Advance*
Brit Care*
Unique

Minnak53

Oğlum kısır 6 yaşında bağışıklık sistemi düşük ne yazık ki cinsinden dolayı bu yaşına kadar bebekliginde Royal canin hills sonrasında acanna sanabella nd acana vs herşeyi denedim sonrasında proplan kısır somonluyu çok sevdi bir sorunda yaşamadım ancak geçen aylarda anlamadığım şekilde bir ay içinde 2 defa isal ve kusma proplemi oldu mamadan olduğunu dusunemedim şuan içinde zaten deride döküntü kepeklenme ve ciddi anlamda kaşıma sonrası yaralar çıktı batikon ile düzeliyor sanki sabah akşam sürüyorum eee haliyle yalanıyor biraz oyalıyorum vs yaralarda iyileşme var çıkan haberlerden sonra da direk proplanı kesip advange somonluya geçtim şuan için sıkıntı yok yiyor ama bilemedim veteriner verdi nasıl bir mamadir kullanan var mı yorumlara beklerim bugünde bir paket en azından yaralar tamamen geçene kadar hills zd önerdi bilemedim