Kedim Covid-19'Lu Biriyle Temas Etti(?)

whitegirlmia

Arkadaşlar kedim yaklaşık iki aylık Korona virüs testi pozitif çıkan biriyle aynı araçta bulunduk bende hiçbir belirti yok kedimde de hakeza öyle ama korkmuyor değilim ne yapmam lazım belirtileri neler?

4 CEVAP

M-Koksal

Koronavirüs (insanda olan, Covid 19) hayvanlara bulaşmıyor. Kedilerde olan koronavirüsün farklı bir türüdür, o da insanlara bulaşmıyor. Covid 19 ancak kedi aracılığıyla dokunma gibi aktiviteler ile insandan insana bulaşabilir. Bu da çok düşük bir ihtimaldir. Covidli kişinin ağzından veya burnundan eline, elinden kedi tüyüne, kedi tüyünden diğer kişinin eline, oradan da diğer kişinin ağzına, burnuna ulaşması gerekir.

M-Koksal

Geçerse literatüre girer kediniz.

whitegirlmia

Covidli biriyle ayni arabaya bindik kediyi yeni sahiplendim çok fazla bilgim yok ama korkumdan saatlerdir araştırıyorum acaba kedime bulasıp fip'e kadar gidebilir mi diye kedimin karnında bir şişlik var ancak ilk kez yaş mama yediği için sürekli mama kabının başında olduğundan dolayı olacağını düşündüm yani insandan kediye covid geçmez öyle mi

whitegirlmia

teşekkür ederim rahatça uyuyabilirim