Dişi Kedi Vqjina Akıntısı :/

blue_hoddle

arkadaşlar 9 aylık bir kedim var ve nasıl telafuz etsem v a ji nasından sümüksü böyle şeyler geldi 2 kez gördüm geldiğini biri birkaç gün önce diğeride şimdi daha gelmişmidr bilmem bunlar benim gördüklerim suan proplan kullanıyoruz neden oluyor okudum çok kötü şeyler okudum çok üzlüyorum şuanda arkadaşlar kelimeleri doğru yazamadım baya strese girdim ondan dolayı kusuruma bakmayın birde son zamanlarda aşırı derecede kum ve mama değişikliği yaptık ondan olabilir mi ? ( not gördüklerimd kan yoktu sadece bildiğimiz kaba tabirler sümük gibi birşey vardı )

11 CEVAP

blue_hoddle

hiç anne olmadı ve çiftleşmedi ve kısır değil*

gokhansultan

Bu tarz durumlarda kısır olmayan kedilerde ilk göz önüne alınması gereken konu rahim iltihabı. Bu konuda pek bir bilgim yok ne yapılır bilemiyorum ama mutlaka hekimin görmesi gereken bir durum olduğunu düşünüyorum

KimJeongguk

Pyometra belirtisi gibi. Eğer kediniz Pyometra olmuşsa ameliyata girmeli mecbur kısırlaştırılması gerekecek ameliyat da. Acil veterinerinize götürmelisiniz.

gokhansultan

Eğer pyometra ise gözlemlemek geç kalmak anlamına gelir çünkü akıntı normal değil. Anüsten gelse akıntı gözlemleyin derdim ama vajinadan gelmesi normal değil. Bizimkinin anüsten akıntı geldi veterinerime sordum vajina olmadığına eminsiniz değil mi diye defalarca sordu.

blue_hoddle

@gokhansultan peki şey bu pyometra nın belirtileri nedir başka ?

miabia

pyometra için beklemeyin, kısırlaştırma sonrası düzeliyor ama biz şuan hala akıntı görebiliyoruz zaman zaman, geç kalınca içinde tekrar bakteri üreyebiliyor ama çoğu kedide kısırlaştırılma sonrası tamamen düzeliyor bizimki istisnalar arasında maalesef

blue_hoddle

@miabia
dişi kedi kısırlaştırması ortalama ne kadar birde sadece kısırlaştırılıyormu başka birşeye gerek varmı yani ? ben tekirdağda yaşıyorum istanbula göre daha ucuz veya izmire göre? bu kounyla ilgili bir bilginiz varsa sevinirim

Miamorr01

Bizim de 6 aylıktı akıntısı başlamıştı aynı şekilde ilk girişinden sonra 2. De rahin iltihabı başlamıştı veterinerimiz en etkili çözümün kısırlaştırma olduğunu soylemisti

blue_hoddle

@KimJeongguk
Pyometra olmamama gibi bir durumu varmı yani hiç bir sorun olmama? biraz gözlemledikten sonra veterinere götüreceğim.

blue_hoddle

gncl

blue_hoddle

gncl