Kedimi Başka Evdeki Yeni Kedilere Nasıl Alıştırabilirim

ozlemakcura

merhaba bir haftalığına 8 aylık erkek kedimi bir aile dostuma bırakacağım evde iki kedisi var. yavaş yavaş kokularını tanıması için once ayrı odalarda yastıklarının vs koklattık tuvalet ve mama kapları ayrı. henüz birebir kediler tanışmadı benim oğlum gece boyu bağırdı kapılarının önünde. kedileri birebir tanıştırırken kavga çıkmaması için nelere dikkat edebiliriz deneyimi bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi teşekkür ederim

1 CEVAP

venda

merhaba,
aile dostunuzun eviNdeki kedinin en çok vakit geçirdiği alana ilk girmesin, örneğin ev sahibinin yatağı salondaki sürekli takıldığı koltuk vb gibi, kedinizin gideceği yerde Yapılması gereken ilk şeyleri yapmışsınız ama evin yabancısı olan kedinin ayrı odada kalması evin sahibinin açıkta olması daha az bağırmaları için yardımcı olabilirdi
bir araya geldiklerinde kucaklayıp burun buruna getirmeyin şirinlik olsun diye bu yapılıyor sonucları pek sağlıklı değil
bir birlerini ilk koklayıp tıslayıp uzaktan yakından anlamaya calışacaklar bildiğiniz gibi o noktada şiddetli kavga yoksa müdahale etmeyiniz.

umarım severler, 2 gün ayrı oda muhakkak şart

kolay gelsin