Pelet Kum Kullananlar?

Simgekumral

Pelete geçmeyi düşünüyorum siz hangi peleti kullanıyorsunuz acaba ve kullanımı bentonite göre nasıl?

2 CEVAP

Gimlihanim

Topaklanan pelet kullanıyorduk. Ama pek memnun kalmadık açıkçası. İlk başlarda çok iyiydi sonra epey sıkıntı çektik.

Şuanda bastet kum kullanıyoruz. Memnunuz. Tozutma yok. Topaklanma güzel.

Peletler için genel olarak şunu söyleyebilirim. Kedilerin peletleri çok sevmedikleri yönünde yorumlar görüyorum. Alışmakta zorluk çekiyorlarmış. Kendi kızımda da bunu gözlemledim. 5 ay kadar kullandık. Bıraktığımız anda tuvalet rutini değişti. Önceden sanırım daha az kullanmak için tutuyormuş 🤦🏻‍♀️

Selenay1

Sevenin vazgeçemediği sevmeyenin de hiç sevmediği bir kum. Ben hiç alıştırma sıkıntısı çekmedim eski kumuyla karıştırmadım bile sadece dışkısını koydum onun kokusunu alınca yaptı. İki kedim de sokaktan ikisi de hiç garipsemediler. Ama bazı kediler ne yaparsan yap asla alışmıyor. Onun dışında son kullandığım 3 marka natural bastet, dilekita ve bigcat üçünden de memnunum zaten çok bir farkları yok. Bentonite göre koku tutması daha zayıf ama bunun sebebi bentonitler kokulu oluyor ki bu da zaten kediye zararlı bir şey. Topaklanma olarak bir fark olduğunu düşünmüyorum