İdrar Boyutu?

RioLeo

İdeal idrar boyutu ne kadar olmalıdır?
Önceden kedimin idrarında daha büyük ve iri topaklar olurdu son zamanlarda eskisine göre daha küçük topaklar görüyorum bu normal mi yoksa bir şeyin belirtisi olabilir mi?

2 CEVAP

Gimlihanim

Küçük topaklar halinde fazla miktarda görüyorsanız. Bir sağlık sorunu olabilir. Herhangi bir boyut söyleyemeyiz. Eskiye göre küçülmüş ama sayısı da artmış mı?

Kedinizi takip etmelisiniz. Kum kabına çok fazla gidiyorsa, kumunu uzun süre kazıyorsa, kazarken bağırıyorsa, kum kabı dışında bir yerlere idrar yapıyorsa bunlar da belirti olabilir.

Ama az bir miktar küçüldüyse bence yaz aylarının etkisi olabilir. Bunun kararını siz vermelisiniz.

gokhansultan

Bizimki 2-3 hafta önce idrar yolu enfeksiyonu geçirdi baya baya küçük oluyor topaklar parmak boğumu kadar ve 2 dk da bir kumuna gidiyordu. Buna göre bir karşılaştırmada bulunabilirsiniz. Sonrasında düzeldi 2 gün önce farklı marka kuma geçtim topaklar eski kuma göre küçük ama hasta olduğu zamanki kadar değil. Kuma yordum ben de küçülmesini. Mırmır kullanıyordum topaklanınca kaya gibi sert oluyordu resmen şimdi vancat topaklanması mırmır kadar iyi değil bu yüzden benimkinde küçülme olmuş olabilir. Ablam da ever clean e geçti avuç içi kadar oldu onun toplaklarda mesela :D Kum değişikliği yaptıysanız o yüzden de olmuş olabilir belki