Kedim Bir Şey Yememe İzin Vermiyor

Tughal

Arkadaşlar merhaba 1 ay önce scottish sahiplendik ,3.5 aylık aşırı aşırı hareketli .
Karni tok dahi olsa ben bir şey yer içerken hiç izin vermiyor üzerimize yemek için saldırıyor,çiziyor. Mamasını önüne koyuyorum,hala bizim yedigimize saldırıyor. Kızıyorum ,hayır diyorum ama nafile ,en son odaya götürüyorum lutfen yardımcı olur musunuz

2 CEVAP

Mishoski

Merhaba, yavru kediler tahmin ettiğimizden çok daha fazla hareketli ve oyuncu olabiliyorlar. Bir hareket ya da bir söz belirleyip yapmasını istemediğin bir şey olduğunda onu yapabilirsin. Bizim minikte ilk başlarda tüm yemeklere geliyordu. Her defasında hayır dedim eğer tekrarlamaya devam ettiyse bulunduğum odadan çıkarttım bir süre sonra alıştı. Bence zamanla o da alışır daha çok minik :)

Muezzabalim

Aynısından bizde de var gören bu kediye mama vermiyorlar galiba der. Bide ağlıyor vermeyince .. hayır dan da anlamıyor . Kaşık çatal sesini duyduğu an dibimizde bitiyor ,asla rahat vermiyor. Çözümü bulan varsa söylesin ihtiyacımız var bizimde aynı şekilde 🤷🏻‍♀️