Çeşme Suyu Kediye Zarar Verir Mi

stellabennett

normalde hep hazır su içiririm kedime gece uykuluyken yanlışlıkla çeşme suyu mu verdim diye endişelendim de bir sorun olur mu

7 CEVAP

emreovec

Çeşme suyunda klor var. Klor, böbrekler için çok zararlıdır. Ayrıca kreç var. Yani çeşme suyu magnezyum olarak zengin. Belki bu insana zarar vermez ama kedilerde taşa sebebiyet verir. Yani içme suyu verin.

ozge1985

Tek seferde sorun değil ama devamlı olarak vermeyin sakıncalı. İleride böbrek sıkıntısı çekmesi yüksek ihtimal. Sıcak havalarda su kabına küçük buz koyun serin tutar rahatlar

DarthVADER32

Evet 1 kereden birşey olmaz ama devamlı verirsen sıkıntı olabilir

Trgt41

Vermiyor benim çocuk su kabından çok geliyor sürekli çeşmeden içmek istiyor taze ve serin olduğu için su da bile çok seçici bu çocuklar

Gimlihanim

Bir seferlik içmiş zaten. Hiçbir sorun olmaz. Uzun vadede sıkıntı yaratabilir.

selinay41

3 yıldır çeşme suyu içiyor hatta mutfak lavabonuna çıkıp musluğu yalıyor benimki ben bi problem görmedim

miraytas

Bursada yaşadığım zamanlar çeşme suyu kullanıyordum oradaki bebeklere herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ankaraya taşındığımda ise hazır suya geçtim çeşme suyuna güven olmadığı için