Mantar Mı Uyuz Mu ?

byzkpln

Kedimin gözünün etrafında ve kulak üstünde bu şekilde kabuk görünümü birşey çıktı. Veterinerimize resmini attım. Mantara benziyor ama kulak muanesi yapılması gerekiyor dedi. Göz etrafında mantar bile varsa kulak muanesine çok anlam veremedim. Yolda çok strese girip gerginleşiyor. Bu yüzden toplu taşıma kullanamıcam arabayla gitmek içinde haftasonuna kadar beklemesi gerekiyor. Tüyleri gri olduğu için çok anlamadım bende mantar mı alerji mi bilmiyorum..

14 CEVAP

Lokumcukk

Daha önce kulak uyuzu atlattık göz çevresindeki tüylerde dökülme oluyor uyuzda da ama hiç böyle kabul olmadı

latte9

Mantar olabilir şu anda bizde mantar tedavisi görüyoruz ama bizde kabul değil direk dökülme oldu

Superisi814

Benim arkadaşımın kopeginde tam da bu renk ve göz çevresinde, sonra yanağında leke görünümünde bir şey oluştu.Bir iki güne veterinere gidilicekti, iş yoğunluğu nedeniyle, o lekeler yaraya dönüştü.Sahsen ben de mantar sandım ama onunki mama kaynaklıydi.Acilen mamayı kestik...
Mantara mavi isikla bakılıyor , kulak muayenesi deme nedeni kulaktan yayılan uyuz mu var anlamak için.
Kulaklarından kahve rengi, böyle kahve telvesi gibi akıntı gelebilir kulak uyuzu durumunda , koku olusabilir, bazen akıntı olmaz sadece kahverengi kır gibi görünen ,dökülen bir şeyler olabilir
Ama en doğru teşhis için strese girer de hekimin görmesi gerekir..Geçmiş olsun

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

Trgt41

Bu tarz şeyler mantae kaynaklı olabiliyor fakat mama değiştiniz mi yakın sürecte

ebusvenus

Mantar gibi de duruyor mama kaynaklı da olabilir, bizim de kulak içi enfeksiyonu ve mantar çilemiz var 1 haftadır hatta çok kaşıdığı için enfeksiyon mantara döndü. Mama kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tavuk ve tavşanlı iki ayrı mama karıştırarak veriyodum balıkıya geçtim hem tüy dökülmesi azaldı hem kaşıntı. Ve mantar için de iki ayrı krem kullanıyoruz. Hem mama hem kremler iyileşme sürecini hızlandırıyor bi siz de veterinere danışın mavi ışıkla bakıyorlar mantar mı değil mi diye

byzkpln

Anlıyorum kulaklarının içi temiz kahverengi akıntı veya kötü koku yok. Mamasınıda değiştirmedim tavuklu mamada kullanmıyorum korkudan kuzu etli mamamız. Her halükarda hekime götürücem zaten teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏🏻