Alçıda Oluşan Yaralar

Sutunannesi

Bu hafta kedimin ayağındaki alçısı çıkmıştı. Çok huysuz olduğu için veteriner çok inceleyemedi. Eve geldiğimiz de aysğında yaralar olduğunu farkettim alçı olmadan önce yoktu yani alçı sürecinde oluşmuş bu yaralar. Resmini attığımda alçı sürecinde bu tür yaraların olabileceğini üzülmemem gerektiğini söylemişti. Kedim taşıma kutusuna girmediği için veterinere gidemiyoruz. Yaralar sanki günden güne daha da kötüye gidiyor gibi. Zaten devamlı susmadan miyavlıyor 6 aylık ya kızgınlığa girdi ya da yaralarından dolayı yapıyor bilmiyorum. Uyurken yaralarına bastırdım tepki verecek mi canı acıyacak mı acaba diye hiç ses etmeden uyumaya devam etti. Şimdi size ayak yaralarının resimini koyacağım. Bu tür yaralarla daha önce karşılaşan varsa lütfen bana bilgi verebilir mi gerçekten artık aklımı kaçırafağım. Alçı dönemi ayrı bir dertti oh kurtulduk derken şimdi de bu yaralar çıktı çok üzgünüm

4 CEVAP

Merloli

Ben alçıdan sonra böyle yaralar olabiliyor diye biliyorum benim de başıma böyle bir olay geldi benim kedim değildi bir sokak kedisiydi ama yaklaşık beş sene öncey. hatırladığım kadarıyla normal ama veterinerimiz bir krem vermişti bize.

Merloli

Geçmiş olsun bu arada.

ursaminor

Veteriner bu tür yaralar normal dediyse, o zaman doğal bir yara merhemi kullansanız iyi olabilir.
En iyi yara merhemi aynısefa benim bildiğim kadarıyla. Hem de tamamen doğal.

http://www.naturalisadramys.com/index.php?route=product/product&product_id=105

Sutunannesi

Öncelikle çok teşekkür ederim. Alçıdan sonra bu tür lezyonların görülebileceğini söylemişti. Kapalı kaldığı için bandaj tahriş edebiliyormuş. Krem içinde teşekkürler sadece internetten mi Temin edebiliyoruz. En kısa zamanda almaya çalışacağım