Kedim Eve Testisleri İnik Bit Şekilde Geldi

Gullseyy

Bahçede beslediğim eve aldığım kedim tam 3 haftadır ortada yoktu giderken gözü enfeksiyonluydu ilaç dökmek istedik evden kaçtı tam 3 hafta sonra döndü ve döndüğünde hayvana resmen damar yolu açılmıştı ve testisleri bir garipti kısırlaştırılmış olma ihtimali aklıma geldi ama emin olamadım

8 CEVAP

aslihan_e

Ayrıca kedinizin başka bir sahibi de olabilir, dışarı çıkabilen bir kediyse. Ben çocukken kedimiz eve parfüm kokularıyla gelirdi sonra başka bir sahibi de olduğu ortaya çıkmıştı.

Casperbeyy

Fotoğrafta sanki yara gibi duruyor ,kısırlaştırılmış olsa sadece ufak bir iz olur uzun.dikiş atmışlarsa dikiş izi olur ,veya yapıştırmış olurlar o da yine çizgi şeklinde oluyor

martuyl

veterıner degilim ama kısırlaştırılmış g,ibi evet. yalnız operasyon sonrası surulen batikonun rengi öyle hemen gitmyor. benimki 1 ay oldu sadece bacaklarını kedi şampuanıyla yıkamama ragmen rengi hala duruyor :) ve sizinki sokak kedisi diye diyorum kulagında da çentik yok sanırım.

aslihan_e

Damar yolu dediğiniz yerin de fotoğrafını atsanız iyi olur, traşlı sandığınız yer ısırık yarası olabilir.

Eğer sokak kedisi ise sokak kedilerinin kulaklarına kesik atılıyor belediye kısırlaştırdıysa.

Gullseyy

Kulağında çentik yok bende o yüzden emin olamadım kedim ele geliyor sevdiriyor kendini yabani bir kedi değil daha önce de yaralandı sokakta dövüştü felan ama damar yolu açıldığı çok belli tıraş etmişlet bacağını resmini nerden atacağımı bilemiyorum

aslihan_e

Bacağı yara aldıysa sanki traş edilmiş gibi dökülür tüyleri ve yerine yenisi çıkmaya başlar. Eğer ki kısırlaştırıldıysa yaptıran kişi özel veterinerde yaptırmış olabilir o yüzden çentik olmayabilir. Öyle ise kediniz çok şanslı. Büyük ihtimalle bulan kişi göz enfeksiyonunu tedavi ettirmek için götürmüş bir de kısırlaştırmıştır eğer ki başka kedi ısırmadıysa.

Palyaco

O bölge yara gibi kisirlastirmada ufak çizik olur bir gösterin derim veterinere