Lavman Sonrası Baygınlık Hali

Yssmm

Merhaba bugün kedim kabız olduğu için veteriner kedime lavman yaptı eve geldiğimizde baya baygındı kendine gelemedi korktum ve tekrar veterinere gittim. Sedasyon yapıldığı için normal dedi. Eve geri geldik bir iki dolandı etti kendini sevdirmeye geldi ama yine baygınlık hali sadece kuyruğunu sallıyor gözleri açık yatıyor. Yaptıran var mı bu kadar uzun sürmesi normal mi?

3 CEVAP

Cook

Lavman için neden sedasyona aldınız diye sorsaydınız keşke.Benimki de hırçın ve güçlü bir çocuk,4 lavman yapıldı şimdiye kadar bir kere anestezi verilmedi.Baygınlık hali,yemek yememe ilk 24 saat normal(anestezinin ne kadar verildiğine göre değişir).Yaş mama verin,uyusun bol bol,kusabilir bir iki kez telaş yapmayın

Cook

Tedirgin olduğu için açıktır gözleri.Hills a/d yaş mama kullanabilirsiniz.24 saat bir şey vermeyin demesinin sebebi mide bulantısı yapmaması için,ben 2 saat sonra yaş mama verdim kısırlaştırmadan bir kere de kusmadı.Kendi haline bırakın,uyusun,büyük ihtimalle katı anestezi almış biraz afallayabilir,devamlı çıktığı yüksek bir yer varsa yastıkla destekleyin rahat atlayabilmesi için.Kabızlık devam ederse duphalac başlayın,bol miktarda yaş mama,malt,zeytinyağı verin.Tavuk/ilik suyu seviyorsa içsin.Evin her yerine su koyun,su tüketimi çok önemli.Lavman sıkıntılı bir işlem,gerek kalmaması için elinizden geleni yapın.Ve nacizene tavsiyemdir,veterinerinizi değiştirin.Çok zor durumda kalmadıkça anestezi verilmez hayvanın ömrünü kısaltır her anestezi,böbreği yorar

Yssmm

Hiç mama yiyecek gibi değil gastrointestinal mama verdi veteriner sadece bunu verin dedi. 1 gün sonra bu gün bişey yemesin dedi Bi de 10 dan sonra su verebilirsiniz dedi ama o kadar mutsuz görünüyor ki boş boş bakıp uyuyor. Ben de uçak yolculuğu sırasında sedapet vermiştim az bir miktar o zaman ama 3 saat falan sürmüştü ve uyku halindeydi gözleri kapalıydı bunda gözleri de açık.