Kısır Kediler Sadece Kısırlaştırılmış Yaş Mama Mı Yemeli

stellabennett

normal yetişkin yaş mamaları yeseler de oluyor mu yoksa kuru mamadaki gibi bunda da kısırlaştırılmış olması şart mı

15 CEVAP

Gamzeoa

Kısır maması çok kilo almaması için veriliyor kediler kısırlaştırdıktan sonra diğer mamalarla çok kilo alırlarmış

gece18

Bu da benim merak ettiklerimden biri. Konunuzu takipteyim.

aycylmz

Yaş mamada sorun olacağını düşünmüyorum, kuru maması kısır mama olmalı ama yaş mamayı sürekli vermiyorsanız yetişkin olması sorun olmaz bence. Kedim 2 yaşında ve kısır sadece kitten yaş mama yiyor mesela. Haftada bir verdiğim için veteriner sorun olmaz demişti.

martuyl

bana net bi şekilde pazarlama oyunu olarak geliyor. yabancı kaynaklarda da hep baktım, okudum kedimi kısırlaştırdıktan sonra ama nedense bi tek turkiyede yapılan yorumlarda gördum yok kısırsa ve ozellikle erkekse idrar yolu tıkanıklıgı oluşur bilmem ne..

tek bilinmesi gereken şey kilo almaya elverişliyse ve hareket etmeyi sevmiyorsa veya hareketini kısıtlayan bi durumu varsa kısır kedi maması kullanılması ya da verdiginiz mamanın kısırlaştırılmadan önceki orana göre daha az olması. bu kadar basit.

genetik veya genetik olmayan başka rahatsızlıkları varsa zaten kafanıza göre mama almayın, veterinerinize danışın.

Trgt41

Evet bende kısırlaştırdıktan sonra Felicia kısırlaştırılmış somonlu mamaya döndüm çocuk da tüy dökmeyi kesti kiloyu dengeledi çok memnunuz veterinerimiz de tavsiye etmişti

Anonymus871954

Bugün kısırlaştırdım kedimi ve benim de merak ettiğim konuydu hekime sorduğumda kısırlaştırılan kedilerde iştah artması olacağından obezite gibi sorunlar çıkmaması için vücudun kendisini koruyabilmesi adına steril mama kullanmalarını tercih ediyorlar zoraki bir durumda normal mama da kullanılabilirmiş. Benim yavrunun bağırsaklarında sorun olduğu için gastrointestinal (ilaçlı) mama kullanıyoruz özelikle sordum gastro kullanıyorsanız değiştirmenize gerek yok dedi diğer ilaçlı mamalarda aynı şey geçerlimi bilmiyorum.

emreovec

Kediniz aktif bir hayvansa, düzenli oyun oynuyor ve çok hareketli ise normal mamasının bir zararı olmaz ama kedi çok sakin ve hareket etmeyen bir tür/karakter ise kısır maması şart ama kısır maması ile bile kilo alabilir.

ozge1985

Yaş mamada değil ama kuru mamada kesinlikle kısır mama olmalı. Artık malt bile kısır olanı var. Ona göre içerik olarak ayarlanmış. Sıkıntı olmaz diye normal mama vermeyin

theyusra

kedim 1 senedir kısır. bu zamana kadar ne kısır kuru kedi maması ne de yaş maması kullandım. içeriği hoşuma gidenleri alıyorum, yaş mama da zaten sadece belirli markaları yediği için hepsinden alıyorum şu ana kadar kısırmış yetişkinmiş yavruymuş hiç dikkat etmedim. kilosu da gayet yerinde ve sapasağlam kendisi daha bir kere hasta olmadı çok şükür. kısacası böyle başlıklara takılmayın kedi kedidir. ha şöyle bir şey var tabi, kısır kedilerin su alımı çok önemli o yüzden yaş mamasını sulandırıp vermeniz onun için çok iyi olur.

ozge1985

Sadece yavru kedilerde yaş mama yetişkin olanlar verilmemeli, yavru yaş mama verilmeli, yetişkin olanlar ağır gelir

Edakaragoz

Evet kısırlaştırılmış mama kullanmalısınız kilo kontrolü ve üriner sistem sağlığı açısından

Gimlihanim

Yaş mamada fark etmez. Zaten bazı mamalarda ayrım da yok. Yetişkin olarak geçiyor direkt. Örneğin gimcat, schesir..

Miamorr01

Biz kuru mamada kısır mama kullanıyoruz. Ama yaş mamada kısır kullanmıyoruz. Çünkü haftada bir verdiğimiz için bir sorun teşkil edeceğini düşünmedim yine de en doğrusunu veterinerler bilebilir :)

simbakedi

bence surekli yas mama veriyorsaniz da kisira gerek yok. neredeyse icerikleri ayni kisir/yetiskin/yavru yas mamalarinin. onemli olan kaliteli ve bol et icerigi olmasi.

kuru mamada da kisir/yavru/yetiskin ayrimi yapilan markalarda kesinlikle kisir mama kullanilmasi gerektigini dusunuyorum. acana, orijen gibi mamalarda da all life stages mamalar benim icin en sagliklisi gibi geliyor. diger mamalar bu ayrimi yaptigi icin kisir olmayan mamalarinin uygun olmadigini dusunuyorum ama all life stages mamalar zaten “kedi kedidir, kisirlastirilsa da besini degismez” mentalitesiyle yaklastigi icin cok daha uygun geliyor bana. elimde olsa acana, orijen gibi mamalar arasinda donusumlu kullanirdim ama fiyatlar…

Palyaco

Kisir yasmama suyu daha bol oluyor kisir kediye kisir yasmama kullanin