Tuvalet Kabını Ne İle Temizliyorsunuz

Ryhn12

Merhaba,kedim ishal olduğu için tuvaletini komple döküp temizliyorum.Veterinerde biri çamaşır suyu ile temizle dedi ama ben kimyasal olduğu için içim rahat etmiyor.Sampuanla köpürtüp sirkede beklettikten sonra sıcak suyla temizliyorum.Sizce doğru mu? Enfeksiyon olmasın diye neler yapılabilir?

14 CEVAP

AhsenAise

Gün aşırı temizlerim,sirke ve karbonat döker bekletir fırçalar ve durularim ,ayda bir kez çamaşır suyu ile temizler kaynar su ile durular sirke ile bir kez daha yıkar iyice havalandirip kullanirim

Ryhn12

Pardon gün aşırı yazmışınız yanlış okumuşum

cat_expert

Sıvı arap sabunu ve sıcak su kullanıyorum, evde kalmadıysa sıvı sabun :))))

aycylmz

Ben beyaz sirke ve sıcak su kullanıyorum. 2 haftada bir temizliyorum, ishal durumu yok kedimin o yüzden çamaşır suyuna gerek görmedim hiç şimdiye kadar.

Superisi814

Sirke, karbonat, sabun, limon
Sabunların, sonra sabunlu su ile beklerim.
Varsa limon ile ovalarım
Sonra sirkeli su ile beklerim
Karbonatlı su da olur
Sonra durumların
Sonra sirke kokusu/ limon kokusu kalmasın diye beklerim arı duru su ile.
Mama ve su kabı için de aynı islemler
Çamaşır suyu ile sokak kedilerinde viral varken mama ve şu kaplarini onlarca kez durulayarak yıkadım.
Ama içimde bir şüphe oldu yine de

Tarcin2021

Merrhaba, ben virkon s isimli dezenfektanı öneririm. Gerçekten kuvvetli bir dezenfektan. Tuvalet kabı çok kötü koktuğunda bile o kokuyu dahi yok ediyor. bu ürü ayrıca mama ve su kaplarını yıkamada da kullanılabiliniyor.

Ryhn12

Teşekkür ederim aklımda bulunsun 🖐️

Tarcin2021

Rica ederim :)

martuyl

su ve sabun tum malzemeleri temizlemek için yeterince hijyen saglıyor :) çamaşır suyu ulkemızde gereksiz şekilde fazla kullanılıyor bence. insanlar için de tehlikeli.

Anonymus683514

Ben dalin ile temizliyorum sonra da şu kum kabı torbalarini kullanıyorum

OzlemCeylan

Çamaşır suyu asla kullanmayın. Veteriner nasıl böyle birşey söyler biz evi bile silerken kullanmayı kestik sirke ve Arap sabunu herşeyden daha etkili. Kedimin kum kabıni 2 haftada bir döküp yıkarım. Yapışan kalıntılar olursa ilkten temizliyorum daha sonra sirke karbonat döküp sıcak suyla güzelce ovaliyorum. Tertemiz oluyor. Kedilerin koku hassasiyeti çok fazla biz temiz oldu diyip mutlu olsakta onlar bizim alamadığımız o kokuyu buram buram alıyorlar. Üstelik eve oda kokusu bile sıkılmaz kediler astım bronşit olur kaldı ki tuvaletleri de çamaşır suyu kullanmak ne kadar yanlış. Kendi cocugumuz neyse kedimizde de o hassasiyeti gostermeliyiz

Palyaco

Çeşme suyu karbonat yeterli deterjan sirke kullanmayın heleki sirke kokusu gitmez

Ryhn12

Teşekkürler cevabınız için 🖐️Her gün komple döküp mü yıkıyorsunuz? Çamaşır suyuna cesaret edemiyorum ben maalesef pimpirikliyim de biraz 🤭

Ryhn12

Herkese çok teşekkür ederim 😊🖐️