Annesi Kayip Yavru Kedime Ne Kadar Sut Tozu Vermeliyim

Fuwkan

annesi kayip kedi buldum veterinere gidip tirnak kestirip yasini sordum 3 haftalikmis sut tozu biberon aldim ancak biberonu sevmedi icmeyince korktum tabakta verdim diliyle az bir sey yaliyordu daha sonra siringayla verdim zar zor iciriyorum kulak mememi felan emiyor aclik belirtisi mi ve kac saatte kac siringa vermem gerekiyor? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler🥰

11 CEVAP

Fuwkan

guncel

Suraemir

Merhaba 13 günlük kediler var elimde hangi süt tozunu kullanıyorsunuz? Arkasında yazıyor normalde ne kadar verileceği ama anne sütü emdiğinden ilk kabız ya da ishal olabilir tarife uyun kakasını gözlemleyin ishal olursa probiyotik kullanın kabız olursa alışana kadar biraz seyreltip yapın ya da yarım çay kaşığı arada bir zeytinyağı ekleyebilirsiniz ya da kabızlık içinde probiyotik kullanabilirsiniz

Suraemir

Merhaba 13 günlük kediler var elimde hangi süt tozunu kullanıyorsunuz? Arkasında yazıyor normalde ne kadar verileceği ama anne sütü emdiğinden ilk kabız ya da ishal olabilir tarife uyun kakasını gözlemleyin ishal olursa probiyotik kullanın kabız olursa alışana kadar biraz seyreltip yapın ya da yarım çay kaşığı arada bir zeytinyağı ekleyebilirsiniz ya da kabızlık içinde probiyotik kullanabilirsiniz

aslihan_e

İki saatte bir içmesi gerekiyor ve yarım şırınga ile 2 şırınga arasında değişir yavruların içme miktarı. Hepsi aynı içmiyor.

Suraemir

Hangi süt tozunu kullanıyorsunuz siz?

Fuwkan

royal canin tozunu kullaniyorum arkasinda yapilisi yaziyor ama 50ml gereginden fazla 10 siringa cikiyor ben 12 ml kadar yapip siringayla veriyorum

Fuwkan

royal canin tozunu kullaniyorum arkasinda yapilisi yaziyor ama 50ml gereginden fazla 10 siringa cikiyor ben 12 ml kadar yapip siringayla veriyorum

Fuwkan

royal canin tozunu kullaniyorum arkasinda yapilisi yaziyor ama 50ml gereginden fazla 10 siringa cikiyor ben 12 ml kadar yapip siringayla veriyorum

Suraemir

Yarısı kadar yapın olmadı terifi

cat_expert

Günde 8-10 kez besleme yapmanız gerekiyor yani sık sık az az besleme yapılmalı 10-15 ml arası verebilirsiniz. Süt ılık olmalı soğuk veya oda sıcaklığında vermeyin bir miktar sıcak olması gerekir anne sütü de ılıktır çünkü. Besleme yaptıktan 5 dakika sonra masaj yapmayı unutmayın.

Palyaco

Royal guzel süt tozunda az az beslenmeli en dikkat etmeniz gereken 8 kere günde 10ml ılık olsun yeterli