Sokak Kedilerine Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Maması Mı Alınmalı?

KimJeongguk

Sokak kedilerine 15kg şeklinde mama almak istiyorum. Besleyiciliği açısından yavru kedi maması almayı düşünüyordum ama yetişkin mamaların fiyatı daha uygun çok araftayım sizce hangisi olmalı?

7 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Bizde her çeşit var, anne olanı, yavru olanı, kısır olanı.
Yetişkin kedi maması kullanıyorum , hepsine, çok çeşitli alamadigim için.
Sokak kedilerinin ortalama ömrü 2-3 yıl kadar oluyor, bunun üzerine çıkanlar da elbette var.
O kısa sürede en azından güzel beslensinler diye.
Yetişkin mama ortak noktada buluşuyoruz.

simbakedi

butcenizin yettigini alin. yavru tabi daha iyi ama dusuk butcelide yavru da yese yetiskin de yese cok bir fark olmuyor. onemli olan ac kalmamalari. o yuzden butceniz hangisine uygunsa onu tercih edin derim. baktiniz butceniz biraz fazla o zaman yavru mamasi alirsiniz.

kedibabasi66

Yetişkinler için olan mamayı verdiğimizde hızlı yedikleri için yedikten sonra kusup tekrar aç kalabiliyorlar. O yüzden daha çok yavru kedi maması alıyorum. 15kg olan mama hiç almadım. Bu mamalarda çok fazla sorun çıkıyor paranız çöpe gidebilir.

Palyaco

Yavru mama daha besleyicidir sokak canları için çok hareketli oldukları için daha besleyicidir

Hadeyan

Yavru mamaları daha besleyiciler. Ancak daha da pahalılar. O yüzden fiyat-performans değerlendirmenize kalmış.

Fakat düşük bütçeli ürünlerde bu ayrım net değil o yüzden ucuz mama alıyorsanız önemsiz bir detay.

Cook

Yavru sayınız çoksa yavru alın bence,şu an aile evimdeyim,burada kedilerimizin çoğu kısır kolay kolay yavru olmaz,yetişkin maması alıyoruz.Ama kendi evimde malesef doğuran doğurana 14 15 yetişkin var bir bu kadar da yavrumuz var.Hem yavruların bi nenze olsun daha güzel beslenmeleri dahs çok vitamin almaları için,hem kolay yiyebilmeleri için kitten tercih ediyorum

Deniz1741

Ben yavru kedi maması almayı tercih ediyorum.