Kuru Mama Sorunsalı

I-EmiN-I

Herkese iyi günler, kedim 1 yaşına bastı, bizde haliyle yavru kedi mamasından(hills) sanabelle alabalık(2 kg) 'ya geçtik ancak şöyle bir sorun var; mamanın taneleri silindir şeklinde. Daha önceleri ben Lavital kedi maması almıştım, onunda taneleri yuvarlaktı ve kedim yerken bazılarını kırarak yerken bazılarını ise direk yutuyor ve yaklaşık 2-3 ay kullandığım sürede 2 hafta 1 kusma görüyordum onda(kusmuk şekilsel olarak bazen tamamen sıvı iken bazense mama tanelerinden oluşuyordu). Bundan dolayı hills'e geçtik ve sadece 1 kusma yaşadım ve yaklaşık 3 ay kullandım hills'ide. Sanabelle'ye geçeceğim zamanda mama tanelerinin böyle olmasını beklemiyordum. 5 Temmuz da başladık mamaya ve Lavital'de yaşadığım gibi kedim bazılarını kırarken bazılarını yutuyordu ama şuana kadar herhangi bir kusma yaşamadım ancak ileride yaşamayacağım anlamına gelmiyor. Benim sormak istediğim bu konuda ne yapabilirim? Sanabelle'nin hills gibi mama tanesinin daha yayvan olduğu bir çeşiti var mıdır? Veya bu klasmanda başka marka mamaya mı geçmeliyim ama hangisine? Hem kedime uygun hem de fiyat olarak uygun önerebileceğiniz marka var mıdır?(fiyat olarak 10 kiloluğu ben baz alıyorum, daha uygun oluyor)

4 CEVAP

Palyaco

Sanabellanin çoğu mamasi küçük silindir şeklinde ben size sanabellada grandeyi tavsiye ederim büyük silindir 1.7 mm en iyi büyük mamasi kırarak yer kediniz

Palyaco

Kisir mamadada sanabellayla aynı fabrikada üretilen ama mama tanesi yıldız şeklinde olan mama tanesi nutri feline kisir mamadir bunuda cok guzel kırarak yerler büyüktür

I-EmiN-I

Kedimi daha kısırlaştırmadım, nutri feline'nin düşük tahıllısını veya somonlusuda aynı taneye sahip midir? Ayrıca ******da şuanda indirimli şekilde sanabelle dental satılıyor ve mama tanesinin fotoğrafıda var, sizce o nasıldır? Ve son olarakta şunu sormak istiyorum son zamanlarda hiç mama fiyatlarına bakmamıştım, şimdi baktım ve bayağı yükselmişler, yani açıkçası mama boyutu belirttiğim şekilde ve biraz daha uygun fiyatlı önerebileceğiniz mama markası var mıdır? (Artık diğer markalar ne kadar uygunsa, çok incelemedim açıkçası, sadece sanabelle ve nutri feline baktım)

I-EmiN-I

Arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz?