Kedim Oyun Oynamayı Biraz Fazla Abartıyor

DarthVADER32

Kedim benimle birlikte oyun oynamayı çok seviyor ama oyun oynarken elimi ısırıyor tırmalıyor yüzüme saldırıyor yani oyunu fazal abartıyor ne yapmalıyım

4 CEVAP

miraytas

Eğer yavruysa ve annesinden erken ayrıldıysa bu durun sık yaşanıyor maalesef. Benim oğlumda da aynı sorun var. Daha 2.5 aylık yeni oldu. Isırınca hayır dedim oyunu bıraktım başka oyuncaklara yönlendirdim yüzüne su sıktım anca belli bir seviye indirebildim. Benimkide inanılmaz ısırıyordu en azından şimdi %40 azaldı bu huyu diyebilirim.

Odak noktasını anında değiştirmelisiniz. Ya da hemen ortamı terkedin ve hafifçe sesinizi yükselterek 'hayır' deyin. Zamanla alışacaktır.

aslihan_e

Elinizle temas etmeyin, oynatırken olta kullanın, kavrayabileceği küçük peluş oyuncak verin ve üstünüze atlarsa yastıkla falan uzaklaştırın. Yavru kedilerin asla karnı gıdıklanmamalı, başta canınızı yakamaz ama biraz büyüyünce başınız belaya girer.

DarthVADER32

Tamam arkadaşlar bu arada kedim şu anda 2.5 aylık annesinden 2 aylıkken ayrıldı hepinize teşekkürler