Kedimiz Çok Kilo Aldı...

Nurcan5521

Kedimiz 10 yaşında, dişi tekir cinsi. Kısırlaştıktan sonra çok kilo aldı. Son zamanlarda artık iyice hareketsiz durmaya başladı. Yaşlılıktan mı yoksa bir problemi olabilir mi?

11 CEVAP

gamzealtin

Benim kedimde de ayni sıkıntı oldu bizimkisi erkek kisirlastirdiktan sonra asiri kilo aldi suan 8 yasinda ve 10 kilo veterineri karacigerinin yag bagladigini soyleyerek diyet mama verdi 2 yildir diyet mama kullaniyoruz zayiflama acisindan bi etkisi olmadi ama en azindan daha saglikli, sizde muhakkak bi veterinere danisarak mamasinda degisiklik yapmanizi oneririm

DogaM

Zaman ayarlı mama kapları var. Belirlediğiniz zamanda belirlediğiniz ölçüde mama veriyorlar. Onlardan alabilirsiniz. Diyet bir manaya geçip her gün düzenli olarak oynatabilirsiniz. Bence hem yaşlılığın hem de kısırlaştırmadın etkisi vardır kilo almasında.

SelinTuksal

Naturea kullanın. Gayet light bir mama. Ve kedinizi oynatın. Bğtün gün ağa gibi yatmasın.

Nurcan5521

Cevaplarınız için teşekkürler oynatsak da oynamıyor maalesef yaşlandı artık. Küçüklüğünden beri çok oyuncu bir kedi değilği zaten:(

Dumanlili

Açıkçası bu saatten sonra kedinizin zayıflaması pek mümkün değil. Yaşlılığın da etkisi çok büyük hareketsizlik artıyor günün çoğunu uyuyarak geçiriyorlar. Oynamıyor demişsiniz o yüzden tek yapabileceğiniz veterinere gidip sağlığı için en uygun mamayı kullanmak.

mamayı ölçerek veriyor musunuz?

ilknrdaisy

Sizin veterinere gidip diyet mama kullanmanız lazım, kediniz obezite. :(

Nurcan5521

Zaten diyet mama kullanıyoruz, ölçerek vermiyoruz mamayı sürekli evde değiliz.

hergün eve geliyorsanız ölçerek vermelisiniz. eğer eve uğramadığınız günler oluyorsa yukarıda belirtilen zaman ayarlı mama kaplarından alın. mamayı sınırsız verirseniz diyet mama kullanmanızın bir anlamı kalmıyor haliyle.

Ssenaa51

Merhaba veterinere giderseniz eğer diyet listesi yapabiliyorlar ya da diyet maması veriyorlar :))

Saat ayarli mama kaplari var deneyip verebilirsiniz ama olculu verin cok vermeyin obez olmus cok mama yemekten