Kedimi Beslerken Yanlislikla Cigerlere Kacmis Olabilir Mi

Fuwkan

arkadaslar kedimi siringayla besliyordum biberon sevmiyordu bu gun yanlislikla cok hizli bastim mama inerken yuksek bir ses gelip kedi icmeyi birakip garip hareketler yapti ne yapmam lazim acil

7 CEVAP

aslihan_e

Sabah hemen veterinere götürün, ciğerinde enfeksiyon başlayabilir. Ağzının kenarından kediyi ters çevirmeden oturur halde sıkmanız gerekliydi.

Yiyip içilenler direkt mideye gider ciğere gidebilir mi bilmiyorum. Şu an iyi mi ? Veterinere mesaj atıp danışsanız iyi olur. Bu gibi durumlarda mamayı şırıngaya tek lokmalik kadar doldurursanız hem sizin içiniz rahat eder hem de bu gibi sorunlar yaşamazsınız. Ben bu konuda elimin ayarına güvenmediğim için çok az çekiyordum siringaya ve hızlı bassam dahi az mama olduğu için sıkıntı yaratmıyordu. Geçmiş olsun

Fuwkan

ve arkadaslar kedim agizin kenarindan degil tam ortasindan aldi hem o cekince hemde ben ittirince boguldu gibi oldu cigerlerine umarim kacmamistir😞 yoksa ne yapmaliyim

Fuwkan

guncel

aslihan_e

Bu ciddi bir durum ve eğer ki maddi durumunuz varsa şuan 7/24 açık veteriner bulup götürseniz iyi olur. İnşallah çok fazla dolmamıştır ciğere, ölüme gidebilir.

aslihan_e

Kedide sorun görülmese bile veterinere götürün, bu tür durumlarda zatürre oluşabilir, antibiyotik kullanması gerekebilir. Önlem alınmazsa zatürreden ölebilir.

Suraemir

Genzine kaçmış olabilir bende korktuğumdan ters çevirip sırtına vuruyorum benimkilerde bugün 14 günlük oldu hemen midesini vücudunu okşuyorum gazda yapabilir tabi Allah kolaylık versin çok zor başka bir biberon deneyin havluya sarıp emzirmeyi deneyin alışıyorlar 2 güne biberona royal canin mama aldım bende mesela onun biberonu daha küçük tutarlar diye düşündüm ama tutmadılar lactol var beaphearın onu kullanıyorum şuan