Kedim Kusuyor

Sutunannesi

Yediği mama gelmediği için başka bir mama alıp kendi mamasına karıştırıp vermiştim. Daha sonra yediği her şeyi kustu bende tüm mamalarını kaldırdım saatlerce bir şey yedirmedim. Yarım saat önce sulandırarak yoğurt verdim onu da çıkardı sanırım ama köpük gibiydi bilmiyorum yoğurt olduğu için olabilir. Napıyım hiç bir şey vermeyim mi yemesi için.

9 CEVAP

Roza23

kusma bi cok hastalik belirtisi olabiliyo ama mama degisikligi de sebep olmus olabilir. bence hemen veterinere goturun imkaniniz varsa

Roza23

tavuk balik bunlar kedilere pek kotu gelmiyo ama daha once sadece mama mi veriyodunuz?

Sutunannesi

Veterinerimle iletişime geçtim. İlk önce mama değişimi kaynaklı olabileceğini söyledi. Daha sonra Kusma devam edince midesini üşütmüş olabilir sucak tutmamı söyledi. Açık veteriner yok yarında pazar hiçbir yer açık değil. Sadece bir kez yeni mamayı yedi onu da zaten eskisiyle karıştırmıştım daha sonra kustu zaten bir daha yoğurt dışında bir şey yedirmedim. Ama karnı aç tabiki her şeyi kustu. Ne verebilirim bu aşamada midesini rahatsız etmeyecek lütfen yardımcı olabilir misiniz en azından bu akşam değil ama sabah kalktığında yedirebieceğim?

Roza23

eger ishali yoksa tavuk haslayip verebilirsin aslinda

Sutunannesi

Daha önce hiç tavuk vermedim midesine ağır gelebilir mi :(( haşlanmış tavuk yemiyor asla yoğurtda iyi gelmedi

hidra35

kusma ve ıshal kedılerde cok tehlıkelı bence vakıt kaybetmeden profesyonel destek alın tavukla vs olmadıysa bence vakıt kaybetmeyın

Sutunannesi

İshali yok az önce hatta tuvaletini yaptı gayet normaldi. Kusuyor ama halsiz değil ordan oraya geziyor ve koşturuyor. Mamayı farklı bir mamayla karıştırınca kusmaya başladı ama midesini de üşütmüş olabileceğini düşündük. Yarında veterinerler kapalı olduğu için mama dışında midesini rahatsız etmeyecek kolay sindirebilecek ne verebilirim diye öğrenmek istiyorum.

Sutunannesi

Evet daha önce sadece mama yiyordu

Roza23

bence tavuk deneyebilirsiniz. once az verin eger kusmazsa biraz daha verirsiniz zaten pazartesi gotureceksiniz sanirim