Kedim Diş Macunu Yedi??

Patili_1

Arkadaşlar diş macunu yere saklamış kedimiz de yalamış baktım bı anda ağzını yalayıp duruyor bı baktım hafif köpürmüş hemen aldım suyla temizlemeye çalıştım ama fazla izin vermedi baya yalanip durdu en sonunda su verdim içmedi süt verdim içmedi sütü biraz ağzına damlattim ama yine içmedi az da olsa yapanirkrn illaki macun tutmuştur sorun olur mu sizce yoğurt yedirecektim ama mağalesef yoğurt yıkmış onun yerine süt verdim

2 CEVAP

rodisizasla

Bu konu hakkında pek bilgim yok ancak diş macununuzun içeriğine bakın içeriğinde ksilitol varsa(diş macunu,gargara,sakız,nane şekeri gibi ürünlerin içinde bulunuyor) evdeki canlarımız için tehlike oluşturabiliyormuş.

rodisizasla

Ksilitol veya Xylitol diye farklı şekilde görebilirsiniz maddenin yazılışını eğer diş macununun içeriğinde varsa bir veterinere danışın derim.