Malt Yemeyen Kedi Olur Mu?

pelope

Malt istemeyen kedi şaka gibi ama gerçek bana mı bu kdr tuhaf geliyor? elimde maltla 4kedinin peşinden koşan ben Bi tanesi istekli yedi diğeri daha az istekli diğeri kararsız yemedi sonuncusu kaçtı hiç yemedi Bi kedi malt neden yemez başına gelen var mı? veteriner yorumu fln..

15 CEVAP

Renklipati

Benim kedim nerdeyse tüm malt markalarını denedim görünce kaçtı, ne tupten ne parmağıma sürdüm mamaya asla yemedi.taaki zoovital ve vets plus markaları bulana kadar sadece iki markayı tupten severek koşarak yalıyor

cat_expert

Olur.

Tabi bunun birçok sebebi olabilir. Sürekli tüketimde sıkılabiliyorlar ilk zamanlardaki gibi ilgilerini çekmeyebiliyor, aroma çok önemli. Vet's plus, zoovital, biofeline gibi markaların aromaları zayıf o yüzden çok istekli yemeyebiliyorlar, gimcat'in aroması daha iyi ona bayılıyor mesela çoğu kedi.

Benim kedim ise apayrı bir boyut hiçbir maltı yemiyor gimcat olursa isteksiz biraz yiyor bırakıyor. Yaş mamayı aynı şekilde isteksiz yiyor başka bir kedinin önüne yaş mamayı koyarsınız 2 dakika sonra silip süpürür bizimkinin önüne koyuyoruz biraz kokluyor sıvı olan kısımları biraz yalayıp gidiyor sabah koyduğum mama akşam hala yarı yarıya duruyor. Schesir, nd, nutri, vet's plus, gimcat hangi yaş mamayı denediysek sevmiyor isteksiz yiyor.

pelope

bendeki de vet's plus daha önce de gimcat denemiştim ilk seferlerde daha istekli yemişlerdi ama son aldığımda da çok istekli değillerdi şimdi vet's plusı da pek yemediler hiç yemeyenin parmağımla üst damağına sürüyorum mecbur yalıyor🙈😹😻

prds33

Konuyla alakasız biraz ama gimcatin de içeriğine başka malzemeler daha etklendiği için birçok kedi yemiyormuş. Benimki gimcate bayılır. Veda marka da güzeldir. Onu da yemişti. Şimdi hangisini alsam bilemedim ya yemezse diye.

Superisi814

Olur bir çok marka denedim, siz gibi ne sokak kedilerim ne kendi kedim biri yemedi..

kedibabasi66

Kedilerin malt yeme gibi bir zorunluluğu yoktur.

beyzathemoc1

Gimcat zoovital vetsplus beaphar ve daha bir çok malt markasını denedim hiçbirini hera kendi rızasıyla yemez

Kedilerin malt yeme gibi bi zorunluluğu vardır

Malt yerine geçecek başka bir şey kullanmıyorsa zorla yedirmeniz şart ben ağzının kenarından yavaş sıkıyorum mecburen yutuyor

Gimlihanim

Yemeyebilir. Farklı maltlar deneyerek severek yediği bir tane bulabilirsiniz. Genelde gimcat, zoovital seviyorlar. Bolovia da sevdi benim kızım.

prds33

Elimde malt bulunmadığı zamanlar saksıda buğday çimlendiriyorum. Kedim severek yiyor. Bazen kusma yoluyla bazen de dışkı ile atıyor yuttuğu tüt yumaklarını. Onu deneyebilirsiniz.

selinay41

Benimkide yemiyor parmağımla damağına sürüp yediriyorum

Warriorsans

Her kedi sevmeyebiliyor, farklı markalar denenebilir yada kedi otu da kullanılabilir. Malt tabletler de oluyor onlar da denenebilir. Bizimkilerde şükür böyle bir problem yok severek yiyorlar

pelope

@kedibabasi66 tabii ki bir zorunluluk yoktur ama genelde severek yiyorlar ya o yüzden hem sağlıkları için

pelope

@cat_expert sürekli tüketmiyorlar en son geçen sene almıştım aroma konusunda haklı olabilirsiniz öyle bir tavırları vardı kızlarımın😻

bnm kedilerim arasından da Bir tanesi hiçbir yaş mamayı yemiyor suyunu bile yalamıyor kokluyor burun kıvırıp gidiyor ama çiğ kıyma diye deliriyor arada çok az veriyorum vet.'e sordum parazit hapını verdiğin için arada çok az verebilirsin fazla verirsen vahşi olur dedi biz de öyle yapıyoruz diğerlerine yaş mama verirken onun tabağının olmaması onlarla gelip sevdiği bir şeyi bulamayıp geri gitmesi çok üzüyordu çünkü vermiyordum çiğ.. maltı hiç yemeyen kedim de aynı kedim bu arada..🤷🏻‍♀️😻🐈🐾

pelope

@beyzathemoc1 ben hiç yemeyenin ağzının kenarına sıktığımda n yapıp edip dışarı atıyor ama zar zor üst damağına yapıştırdığımda yani parmağımla sürdüğümde mecbur yalıyor😹

malt yerine bazen evin etrafından çim fln yiyorlar ama malt kdr yeterli değil tabii 😉

kedibabasi66

  • Kedilerin malt yeme zorunluluğu yoktur.

  • Saçları uzun onların evi hergün temizleme zorunluluğu vardır. Kediler bu saçları yutup hasta olabiliyorlar.