Tahılsız Kedi Maması

Chrryq

Merhabalar, kedime şuana kadar Hill's verdik hep. Ama şimdi Brit Care tahılsızı düşünüyoruz. Normalde tahıllı bir mama yediği için şimdi tahılsıza geçmesi sorun yaratır mı? Ne yapmalıyım? Mama geçişi uygulayarak mı?

8 CEVAP

dumilik

eski mamasıyla yeni mamasını karıştırarak vermelisiniz sindirimine dokunmaması için.

esrab34

Tahıllı mama ve tahılsız mamanın ne gibi yararı zararı var bilen biri aydınlatabilir mi

Lils

Ben şu ana kadar 11kg brit care kullandım. Bence ishal olmaması için eski mamadan geçişi 2 haftaya yayın ve bu 2 hafta boyunca her gün 1 tatlı kaşığı (kediniz severek yiyorsa 1 yemek kaşığı) kefir verin. Sadece geçiş süreci olan 2 haftada. Ben böyle yaptım ve memnun kaldım

Gimlihanim

Kediler zorunlu etçil canlılardır. Bu yüzden tahıl yemeleri zaten onlar için doğru değil. Seviyorsa tabi ki tahılsız mamalar daha iyi.
Ama şu konuda da uyarmak isterim. Tahıllı mamalar kedilerde kabızlığa sebep olabiliyor. Tahıllı mamadan tahılsız mamaya geçerken geçişi dikkatli yapmak ve uzun tutmak gerekir. Geçeceğiniz mama mümkünse brit care olmasın derdim. Çünkü bünyesi alışık olmadığından ishal olabilir. Brit care ishal şikayeti çok olan bir mama. Brit care de ısrar edecekseniz de geçişiniz en az 2 hafta olsun derim.

Palyaco

Brit care tavsiye etmiyorum ishal sorunu yapıyor heleki tahillidan birden ona geçerseniz ishal yapıyor

Chrryq

Bunu yapacağım zaten ama uzun vadede tahılsız mamaya geçmek iyi mi? Vücudu için v.s çünkü şuana kadar hep tahıllı kullandık.

Chrryq

Çok teşekkür ederim herkese.