Proplan Kedi Mamasının İçeriği İyi Mi?

Merloli

Proplan mamasının içeriği nasıl iyi mi acaba.Denemeyi düşünüyorum ama karar veremedim.

17 CEVAP

Zehramira

Veterinerlerin %80'i proplanı öneriyor. Çünkü çoğunluğu proplan satıyor. En önemliside hayvan deneyleri yapılıyor. Sırf bizim kedilerimiz yesin diye ordaki kedilere Allah bilir napılıyordur. İçeriğide kötü.

Kediseverbuse

Verilen cevaplara baktım da herkesin kafası mı iyi acaba
Ben sana tek yorumda kısa ve öz diyim
Besin içeriği olarak kötü
Neden veterinerler öneriyor derseniz marka işte royal canin proplan hep aynı
Bir arkadaş nd ağız kokusu yapıyor yazmış nd kullanmadım ama aksine ağız kokusunu yapan proplandir kullanan kişilere sorun bende dahil şu an bu sorunu yaşıyorum
Bir kedi maması alıyorsan içeriğiklerini araştırman gerek ilk bakacağin et oranlari olmalı direk sana şundan şu kadar verdik diye yazmalı pakette
Protein bakimindan zengin taurin omega 3 ve 6 kalsiyumun fosfor magnezyum bunlar bir mamada olmazsa olmaz yukarıda proplani öven arkadaşlar paketi çevirip baksınlar bakalım kaçını görecek bunların kediler yer diye faydalıdır demek değil bu nd besin içeriği zengin fiyat kalite performansi yüksek bir mama
Maddi durumun daha iyiyse acana veya orijen öneririm sayfadaki tüm kedi mamalarin iceriklerine teker teker bakarak diyorum bunu belki advance de olabilir ama royal canin falan diyen arkadaşlar yapmayın günah çok vasat tamam olumlu yönde etkisini gördünüz belki ama çocuğunuza içinde ne olduğunu bilmediğiniz bir şey yedirir misiniz

Mustafanacar

Kesinlikle vasat. Herkes veterinerler öneriyor diye iyi zannediyor. Valla avel bu millet.

Mustafanacar

Nazlı Hanım veterinerler kedi beslenmesi hakkında ders almıyorlar. Bence veterinerlerin değil "hayvan beslenme uzmanlarının" önerdiği mamaları kullanın proplan Yüksek Oranda( %60-%70) Tahıl İçerir(Kalitesiz Tahıl) Ve sadece %25 et içerir Büyük Yada küçükbaş hayvan besliyorsanız Gönül rahatlığıyla kullanın. Ve bu arada Purina Hayvanlar üzerinde acımasız deneyler yapıyor.

kedilikizzz

Profesyonel seri mamalardan o yüzden kötü diyemeyiz. 1 yıl boyunca kedim yavruyken kullandım. Dezavantajını hiç görmedim

HamdiBey

Kendim kullanıyorum yavru kedimde herhangi bir sorun yok. Veterinerimin de önerisi üzerine kullanıyorum, içeriğinde sağlığını bozacak bir madde olduğunu sanmıyorum.

00ozlm00

N&D iğrenç ağız kokutuyor bıraz proplan la karıştırıyordum kedim alışsın diye koku farkı o kadar net ki sağlıklı yapmaya çalışırken tadını düzgün yapamamışlar kedilerim hiç beğenmedi
Advance de çok acayip kokan mamadır ama onu bile sevdiler n&d yi sevmediler bu arada fazla tüy döktüğü egzama yaptığı doğrudur.Kısaca İlk üç Proplan-RoyalCanin-n&d ama proplan en iyisi

zibityus

veterinerlerin mama ve ilaç satması yasak olmalı. hastanede ilaç satılmadığı gibi.

pisicikpisicik

ben proplan markanın somon balıklı olanı alıyorum,hiç sıkıntı olmadı

themia

İçerik olarak çok iyiydir. Bunu kesin olarak söylüyorum çünkü 6 veterinere danıştık hepsi ProPlan a devam edin, içerik bakımından zengin ve kedinize fazla kilo aldırmayacak sağlıklı bir mamadır. Dediler.

Ponciiiii

Proplanın içeriğinin iyi olduğunu düşünüyorum, incelemiştim. Zaten veterinerlerde öneriyor

elifemekci

İçinde mısır buğday pirinç allah ne verdiyse bomboş her şey var. Kısır mamasını uzun süredir kullanan kimin kedisini gördüysem de obez. Bu içerikle kilo kontrolü sağlamasını beklemek hata olurdu gerçi :D yani bomboş para tuzağı avrupanın market maması işte bizde de sanıyor ki herkes çok süper mama aynennnn

Icerikte kemiksiz et olanlar iyi.et ve turevler filan yaziyorsa cok saglikli degil ama aliniyor mu derseniz evet aliniyor.kediler yiyor mu derseniz evet yiyorlar.

Merloli

teşekürler :)

Merloli

bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.