Kedimin Dişleri Küçük Mü

zey940

Merhaba kedim birkaç gün sonra 4 aylık olacak inşallah. Diş değişimi gerçekleşeceği aylarda olduğu için dişlerine baktım bugün ve sanki olması gerekenden daha küçük gibi geldiler. Ön alt dişlerinin sadece ucu çıkmış. Köpek dişleri normal geldi ama onun dışındaki dişler de küçük gibi yine. Fotoğraf çok net olmadığı için siyah çizgiyle dişin sınırını işaretledim birinde. Kedimin dişleri küçükse ek gıda desteği vermeyi düşünüyorum. Bu arada kedim kuru mamasını yutarak yiyor, yaş mamasında da dişini çok az kullanıyor. Bunla alakalı olabilir mi acaba? Bir de diş değişimi tüm dişlerde mi gerçekleşiyor yoksa sadece köpek dişlerinde mi? Çok soru oldu yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

2 CEVAP

aslihan_e

Kediniz henüz çok küçük, 4 aylık kedinin dişleri ancak bu kadar olur. Bunlar geçici dişler mi yenileri mi çıkıyor bilmiyorum. Köpek dişinin arkasında büyük bir boşluk var, o dişi düşürmüş, henüz çıkmamış sanırım. Belki de bizdeki yirmilik diş gibi sonradan çıkıyordur bilgim yok ama ordaki diş eksik. Sadece köpek dişleri değil bütün dişlerini değiştirirler. Alt ön dişleri çok küçük olabilir bazı kedilerin, bu normal, genetikle ilgili. Kedinize çiğneyebileceği büyük et, tavuk parçaları verin. Diş ve çene kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.

zey940

Güncel