3 Aylık Bir Kedinin Yeni Evine Alışma Süresi Ne Kadar Sizce?

HamdiBey

kedimi 3 aylıkken sahiplendim 1.5 ay oldu. Alışmadı gibi..çağırırım gelmez,almaya çalışırım kaçar. Ama gece ne zaman uyansam yanımda yöremde kıvrılmış yatıyor. Bir şeylerden korkuyor saklanıyor, mutfak tezgahının veya yatak, kanepe altına. Anlamadım, zamanla bana gerçek anlamda alışır mı bilmiyorum.

7 CEVAP

Zeynepker

benim kedim eve geldikten 2 ay sonra alıştı.biraz stresli olabilir tam alışamadığı için onunla daha çok oyun oynamayı vb.deneyin..isim konusuna gelince bu daha fazla zaman alır ama ben neden 3 aylık bir kedi yazdığınızı anlayamadım çünkü 3 aylık bir kedi ile 7 yaşındaki bir kedinin yeni eve alışma süresi arasında çok fazla bir fark olmayacaktır.bu karakterle ilgili olan birşeydir.

Zeynepker

sorunuzun tam olarak cevabı bir kedinin eve alışma süresi yaklaşık 2-3 aydır

hills'in ton balıklı yavru maması var. tedarik sorunu yaşanıyordu bir ara ama şu an *******'ta mevcut.

çok özür dilerim yanlış soruya yazmışım

Evdeki yeni yerleri keşfetmek istiyordur. Onunla ilgilenip oyun oynamalısınız. Kedi ilgi isteyen bir hayvandır, evde sürekli yalnız kalırsa kendini kötü ve dışlanmış hissedebilir. Ona şefkatli davranırsanız kısa sürede size ve eve alışacaktır

mypet18

benimki 1 haftada alıştı

NazliPamus

Onunla oyunlar oynayın stresini azaltın. Sürekli aynı isimle çağırdınızda zamanla ismine alışıcaktır.