Kedim Yolculukta Çok Gerilip Miyavliyor

Boncuk0912

Bir sakinleştirici sprey var diyorlar 300 küsür lira. Kedim çok geriliyor yolculukta. Bize de zehir oluyor yol. Fakat sprey güvenilir mi? Kullanan varsa lütfen biraz bahsederse sevinirim. Ve bu sprey dışında kediyi sakinleştiren doğal bitkisel şeyler yok mudur? Yardımcı olursanız sevinirim.

4 CEVAP

IIREMMM

Veterinerler de veriyor genelde sprey ya da sakinleştirici tablet,ama uyuşturucu etkisi olduğu miktarını çok doğru bir şekilde kullanmak gerekiyormuş istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için. Eğer sizinle seyahat etmek zorundaysa, yolculuk gününden birkaç hafta önce arabaya önceden alıştırmak (günde 10-15 dakikalık sürelerle) arabada ödül maması ya da mama vermek de öneriliyor.

elifnrsanli

Vets plus sakinleştirici haplar var. Bitkisel içerikli olduğu yazıyor. Tamamen uyuşturmuyor sadece gerginliğini alıyor. Kalabalık misafirler geldiğinde ve veteriner ziyaretlerimizde kullanıyorum bir tık iyi geldiğini farkettim

muffinthecat

En son birlikte yaptığımız otobüs yolculuğunda ben de sakinleştirici şurup kullanmak zorunda kaldım. Veterinere gidip dozunu ayarlattım ve şırıngayl ağzına verdim. Uyku hali yaratmasını bekliyordum ama asla işe yaramadı. İşe yaramadığı gibi yavrumun sürekli gaz çıkarmasına neden oldu. İyice araştırıp öyle kullanın derim

Boncuk0912

Midesine çok dokunuyor araba yolculuğu. 10 sat yol gidiyoruz ve aç bırakmak da çok zor geliyor. Geriliyor miyavliyor. Yavaş yavaş alistiriyoruz mecbur. Bir kaç yazı daha okudum. Çok da kesin sonuçlar alamayanlar var spreyde. İlaçlara da mecbur kalmadıkça basvurmuyorum. Yapacak bişey yok. O miyavlayacak ben dinleyecegim alışana kadar 🤷🏻‍♀️ kısa yolculuklar la ve ödül mamalariyla alıştırmaya çalışıyoruz ama bakalım...