Köpeğim Aşırı Hırçın

Ecepablo

Köpeğim aşırı hırçın belki de cinsi gereği ama bu artık soeun yaratıyor yaşı ilerledikçe daha çok hircinlasiyor 2 yaşında size şöyle soyliyim yemek kabına el uzatmak yerdeki herhangi bir nesneyi almak,veteriner (veterinere değil o an herkese saldırıyor ben dahil)kucağımıza almak sokağa çıktığında eve girnek için kucaklamak veya elini uzatmak bunlari böyle yazdığıma bakmayın gercektwn saldırıyor annemler bundan çok rahatsız olmaya başladı sahiplendirme istediklerini söylediler ama ben istemiyorum ne yaparsak yapalım bu huylarinida birakamiyoruz lütfen yardımcı olsaniz

1 CEVAP

rodisizasla

Köpekler çok oyuncu hayvanlar ve özellikle küçük ırklar çok hareketliler.Köpeklerin çoğu, kendilerini stresli bir durumda hissettikleri için saldırganlık gösterirler.Veterinerde saldırmasının sebebi zarar vereceğinizi düşünmesinden,eve girmek için kucaklayınca kızması da gezmek istemesindendir muhtemelen.Profil fotoğrafından gördüğüm kadarıyla köpeğinizin cinsi chihuahua bu cins de zaten şımarık oyuncu biraz da yetiştirilmesine bağlı olarak hırçın olabilen bir ırk.Eğer seviyorsanız size uyumlu olmayan huylarıyla da yaşamayı öğrenmelisiniz internette mutlaka bu cins için yazılmış makaleler vardır bunları okuyup veteriner hekiminize de danışabilirsiniz.