Devamlı Ağzını Şıpırdatıp Bir Şey Çıkartmaya Çalışıyor.

Sutunannesi

Dün kedim kusmuştu mama değişikliğinden dolayı. Bugün kendi mamasını aldık verdik ve yiyor ama devamlı uykusunda ya da uyanıkken ağzını şıpırdatıyor. Uyanıkken de o kadar çok yapıyor ki bunu bir ara öğürmeye çalıştı. Sanki bir şey çıkartmak istiyor. 6,7 aylık kedim. Eskiden dişi sallanınca böyle yapardı ama öğürmezdi. Birde dün kusunca diyorum acaba kendini mi kusturmaya çalışıyor. Eğer öyleyse bile bunu neden yapar ki kendi mamasını veriyoruz sabahtan beri zayen diğer mamayı dün sadece bir öğün yemişti.

2 CEVAP

Tuy yumagi?

tugbaaraci

Tüylerini yiyip sonra da çıkarmaya çalışıyor muhtemelen. Yumakları görüp içgüdüsel olarak kokularından vücutlarındakinin aynısı sanıp yiyorlar sonra da çıkarıyorlar.