Biotozinc Çinko Kullanımı

haliseehzr

Merhabalar. Kedimde kepek problemi oluştuğundan veterinerimiz bize çinko bir de hindistan cevizi yağını önerdi. Günde bir tablet çinko vermem gerektiğini 2 3 günde bir çay kaşığı ile Hindistan cevizi yağını yedirmemi istedi. Hindistan cevizi yağını daha önce kullanan oldu mu bu konu ile ilgili başlamadan önce bilgilenmek istiyorum. Bir de çinkoyu nasıl veriyoruz ben bugün yutturamadım kedime mama kabına koydum fakat yiyebileceğini düşünmüyorum. Bununla ilgili de yardımcı olabilir misiniz önerebileceğiniz bir formül varsa denemek istiyorum.

1 CEVAP

aslihan_e

Hapın dışına sıvı yağ sürün ve kedi yatarken ağzının kenarından boğazına doğru atın. Özellikle uykulu anlarında daha kolay yutarlar. Direk boğazına atmaya çalışmayacaksınız, kendisi yutacak. Boğaza yakın koyabilirseniz kayar gider. Onun dışında mesela benimkiler haşlanmış ciğere bayılır, onun içine saklarım. Yiyecek küçük tek yutumluk olmalı, çiğnemeye çalışırsa olmaz tükürür. Hindistan cevizi yağı da kedilerin ciltlerine çok faydalı ama mutlaka soğuk sıkım olmalı.