Yeni Doğan Kedi Bakımı Beslenmesi Ve Tuvalet

bundrewd

Mehabalar yaklaşık 2-3 yıldır beslediğimiz bir anne kedi 3. kez doğum yaptı. 5 tane yavru dünyaya getirdi fakat yavrular sanırım erken doğmuşlar.Doğumdan sonra çok zayıfladı ve yavruları reddetti. Bu süre zarfında yavrulara kesinlikle bir müdahelede bulunmadık. Şuan yavrular elimizde. 1 gündür 2 saatte bir süt tozu ile besliyorum. Bir tanesi yemek rutini sırasında ölü buldum. Geriye kalan yavrulardan iki tanesi çok halsizleşti iştahları düştü. yavruların idrarları şeffaf renkli ama dışkıları sarı renkli oyun hamuru kıvamında. Acaba mamada bulunan tahıl ürünleri yüzünden olabilir mi? Besleme için tavsiyelerinizi ve dikkat etmem gerekenleri yazarsanız çok iyi olur.

3 CEVAP

Sansbaby

Ben royal caninin süt tozuyla beslemiştim. Anne üstündeki mineraller yer alıyormuş. Mama hassasiyeti olabilir diye düşündüm veteriner hekiminize danışın. Annesiz mamayla hayatta kalmaları da zor oluyor ciddi emek istiyor. Eğer ishal olduğunu gözlemlerseniz pirinç suyuyla süt tozunu karıştırıp verin ishalini kesiyor. Yemekten yarım saat sonra ılık pamukla popolarına masaj yaparak dışkılamasını sağlayın 🙏

Warriorsans

Kıyamam onlara çok üzüldüm 😔 kaliteli bir süt tozu kullanmak çok önemli, veterinere de danışabilirsiniz ama çok küçük oldukları için bir şey yapamıyorlar. Umarım sağlıklı büyürler

bundrewd

Pirinç suyu nasıl oluyor acaba pirinci haşlayıp sadece suyunu mu kullanacağım ?