Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim kakasını kapatmıyor.

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Merhaba, bir dişi bir erkek kedim var. Dişi olanı sokaktan aldık geldiğinde temizlenmeyi ve kuma yapmayı bilmiyordu çok küçüktü. Erkek olanı da annesi emzirmeyi bıraktıktan sonra evden aldık.Şu an erkek olandan görüp temizlenmeye ve kuma yapmaya alıştı. Fakat kakasının üstünü kapatmıyor. Ne kakasını yapacağı zaman kazıyor kumu ne de yaptıktan sonra. Direk oturup yapıp kalkıyor.Kapatmadığı için de basıp ayaklarına bulaşıyor. Evin heryerine bulaşıyor. Temizlik yapmaktan elimde ıslak mendille dolaşmaktan yoruldum:)) önerileriniz nelerdir?

8 Cevap

Patipaticikpatisi
Patipaticikpatisi

13574


Malesef buna bor cozum yok buyudukce ogrenir kac aylik?siz elleriyle kum kazma hareketi yaptirabilirsiniz ve diskiladiginda yaninda bulundugunuzda nasil kapatacagini gosterin patileriyle

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Onları denedik, arada kazma hareketini yapıyor ama kuma değil ayağı kalkıp kum kabına..

Lactantius
Lactantius

2175


Merhaba, aynı sorunu biz de yaşadık. 1 buçuk aylık dişi kedime patileriyle kazıyarak kakasını yapmayı ve aynı şekilde üstünü örtmeyi ben öğrettim bir günde öğrendi. Ancaaak asıl mesele şu ki; yine de kapatırken bulaştırıyor :) Artık 2 aylık ve çok nadiren bulaştırıyor, zamanla hiç olmayacağı belli tabii. Buradaki arkadaşlardan da öğrendiğim üzere çok küçükler, bekleyeceğiz :)

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Sanırım kedim annesinden çok küçükken ayrılmış, annesi ölmüş de olabilir sokaktaymış sürekli. Hiç süt emmemiş sanırım çok zayıf, annesinden hiç birşey görmemiş:( erkek olan da o kadar titiz ve temiz ki işte anne farkı :)

Lactantius
Lactantius

2175


Ahaha evet eğitim :)) benim yavrucuğun da annesi jiç ilgilenmiyormuş, sabırlı olun çok güzel temizlenmeyi öğrwniyor zamanla göreceksiniz. Ben poposunu ve ayaklarını su ve sirke karıştırarak pamuklu bezle siliyorum minik bi havlu ile kuruluyorum bu işlemden sonra oynarken kendi kendisini yalanmaya başlıyor ve tertemiz oluyor.

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Ben de kedi ve köpekler için olan ıslak mendillerden kullanıyorum pratik oluyor.

Patipaticikpatisi
Patipaticikpatisi

13574


Kac aylik bilmiyorum ama kedi sutu alip vermenizi oneririm.

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Kedi sütü için büyükler, biri 2 aylığı geçti diğeri 3 ayına girecek kuru ve yaş mamayla besleniyorlar.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
647 Görüntüleme
8 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor