Kedi Mama Değişiminde Eski Ve Yeni Mama Karıştırılır Mi

whitegirlmia

arkadaşlar yeni mamaya geçtik ama nasıl yenisine alistirabilecegimi anlamadim eski mama ile yani mama oranlanip karıştırılmali mi yoksa ayri ayrı mi verilmeli

5 CEVAP

Bgisan

Karıştırarak 1 haftaya yayın. Önce az sonra biraz daha fazla şeklinde %25 yeni %75 eski mama şeklinde hergün biraz daha yeni mamayı arttırın.

Anonymus871954

Karıştırarak vermelisiniz mesela günde 60 gram mama veriyorsanız 30 gram eski 30 gram yeni mama şeklinde olmalı. Günler geçtikçe yeni mamanın gramını arttırmalısınız. Bu süreç 1 hafta sürebilmeli eğer ishal gibi sorunlar ortaya çıkarsa probiyotik takviyelerde bulunabilirsiniz. Probiyotikle desteklemeniz yavrunuz için daha sağlıklı bir süreç olur.

gece18

7 güne yayarak eski mamasını ve yeni mamasını karıştırarak vermelisiniz. Misal ilk gün eski mamasının gramajını fazla yenisini az koyarak başlamalısınız. Günden güne yeni mamasının gramajını arttırarak eskiyi azaltmalısınız.

Sevgiler.

Chrryq

1 hafta karıştırarak vermelisiniz. Önce eski mama yoğunlukta olacak son günlere doğru ise yavaş yavaş yeni mama yoğunluklu olacak şekilde

halilgl6612

Yeni mamaya geçildiğinde 7 günlük bi süreç var 1.gün %75 eski mama %25 yeni mama oranları böyle değiştirerek yavaş yavaş yeni mamaya geçildiğinde daha sağlıklı