Kedilerinizin En Çok Sevdiği Kuru Ve Yaş Mamalar?

Gimlihanim

Merhaba. Genel olarak kediler hangi mamaları ve aromaları seviyor merak ettim. Ben de kızıma alırım belki. Sizin kediniz en çok hangi yaş ve kuru mamayı seviyor acaba?

Bizimki şimdiye kadar en çok hindili proplan kısır mamasını iştahla yedi. Yaş mama olarak da gimcat ve royal canin favorisi. Ama yaş mamayı çok fazla seçmiyor. Parça etli olduğu sürece seviyor genelde. Kırmızı eti hiç sevmiyor.

18 CEVAP

gokhansultan

@Gimlihanim hekim ilk verdiğinde aman yaş mama vermeyin bir kaç gün yoksa bunu yemez demişti yaş mamayla yan yana koyduğumda klinik mama yemeyi tercih ediyor bazen :D

@aeri-l baya baya seçiciymiş sizinkiler ama yanlış seçimler yapıyolarmış :D tüyleri kadar ömürleri olsun

gokhansultan

İlginç bir şekilde bizimkinin en sevdiği kuru mama vet life strüvit maması oldu :D normalde çok seçici olmasına ve tahıllı mama sevmemesine rağmen bunu şapur şupur yiyor :D bir de acana pacificayı iştahla yiyordu ama üriner mama yemek zorunda kaldığı için 200-300 gr anca yiyebildi çocuğum. Proplan kitten, royal canin kitten, royal canin baby cat, sanabelle kitten, nd tavuklu narlı ağzına bile sürmemişti ilk yediği kuru mama uzun denemeler sonucu orijen kitten olmuştu, sonra nd ocean yedi iştahla. balık baya seviyor tavuğu çok sevmiyodu ama kısırlaştıktan sonra damak tadı değişti sanırım balıklı yaş mamalardan uzaklaştı daha önce nazlandığı tavuklu, ördekli, geyikli nd leri ve tavuklu schesirleri nefes almadan yiyor artık. Bir de vets plus delicious a bayılıyor.

aeri-l

Bizimkiler aşırı aşırı seçici malesef. Çoğu yaş mamayı ağızlarına dahi sürmezler iyi içerikli yaş mama karşıtları ikisi de 🤷‍♀️Kuru mama olarak royal caninin seçici kediler için ürettiği savour exigent mamasını yiyorlar severek bir tek kısır mama değil ama şimdilik sorun yaşamadık. Kilo da aldırmıyor aşırı yemedikleri için bizimkilere.
Yaş mama olarak meo delite mavi ve pembe konservesini seviyorlar, hills ve royalin jöleli ya da soslu yaş mamalarını yiyorlar aşırı sevmeselerde, nutrinin bazı çeşitlerini yiyorlar. Miamorun tavuklusu yedikleri arasında var. Zilyon çeşit yaş mama denedim felix kadar sevdikleri yaş mama yok 😔 Ayda bir ödül niyetine veriyorum onu da. Genel olarak tavuk içerikli seviyorlar kırmızı et ve balık çok tercih etmiyorlar. Haşlanmış et, tavuk, balık, yumurta da yemezler mesela.. 🥺🤦‍♀️

Gimlihanim

@aeri-l Sizinkiler epey seçiciymiş. Çok zor böyle olunca. Felix i versem kesin benim kız da sever. Kendisi nerde benim sevmediğim mama var onlara bayılır da 🤷🏻‍♀️😂

Trgt41

Felicia Kısırlaştırılmış somonlu yaş ve kuru mama

BiciriginAnnesi

Maya proplan, nutri ,acana Royal canin sever
Yaş mama : ND hariç Felicia Royal canin,proplan ,miamor çorba tavuklu olanı yer pate yaş mamaları yer ama pek severek yemez yediği 1 çay kaşığı anca kuru mama düşkünü et ,kıyma ,tavuk ,ciğer haşlanmış değil daha çok çiğ sever en fazla yediği bir kaç parça

İnci kuru mama konusunda çok seçici sadece proplan yer
Tatlı ,dondurma ,ekmek ne verirsen yer boğazına çok düşkün 😂yemek yemeğe bayılır
Yaş mama ne olursa yer yeter ki yaş mama olsun sıkılmadan günlük 5-6 paket yer tabi ben vermiyorum o kadar kuru mama da sadece sıkıntı yaşıyoruz vazgeçmiyor proplandan

Paşa kuru mama konusun da seçici değil şuan ND yiyor ara da nutri de yer proplan da o da aynı yemek yemeğe bayılır 3.5 aylık tombiş bir erkek
Yaş mama ona da ne verirsen yer yaş mama olsun da seçmeden yer

Benim içerik olarak en sevdiğim ve en çok aldığım kuru ve yaş mamalar

Kuru mama ND proplan nutri acana 👈yeni geçiş yaptık
Felicia , GimCat,👈bu iki yaş mama en çok aldığım ,proplan Kitten,pate Royal canin kitten jelly, miamor çorba ,ND ,nutri ,
Vet's plus yaş mamalar hayatımızdan çıktı çok fazla jöle olduğu için inciye hiç yaramadı veterinerlik oldu

Bizim kullandığımız ürünler bunlar

aycylmz

Kuru mama olarak en çok proplan seviyor özellikle somonlu kısır mamasını. Yaş mama olarak da rc kitten dışında yemiyor, 2 yaşında ve kısır olmasına rağmen :) hemen hemen her yaş mamayı denedim ama ağzına bile sürmedi.

Deniz1741

Kuru mama olarak proplan aşığı. Hiç bir yaş mamayı ağzına sürmez. Yararlı bütün markaları denedim nerdeyse. Tavuk et haşlaması yemez. Bir tek felix yaş mamaya dayanamaz. Onu da ben çok çok nadir veriyorum hatta vermiyorum da denebilir. Seçici kızım benim :)

selcanz

Evdeki kedilerim sokaktaki kedilerim gibi seçici değiller çok garip 🥰ne olursa yiyecek konumdalar. Her markayı yiyorlar seçtikleri yok ama onlar için en sağlıklı olanı veriyoruz tabii ki. Royal Canin mamalarına aşıklar.

Gimlihanim

@BiciriginAnnesi Ne güzel açıklamışsınız tek tek. Cevabınız için çok teşekkür ederim 😊
Jöleli yaş mama İnci de ne gibi bir probleme yol açtı acaba?Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Gimlihanim

@gokhansultan Klinik mama seven çocuk mu olurmuş? 😂 şaşkınım sahiden.

BiciriginAnnesi

Rica ederim ne demek ❤️

İnci hem hassas bir kızdır hem de hassas bir mideye sahiptir. Bundan bir kaç ay önce kuru mama yemekte zorlandı dişleri çıkmaya başladığı için ben de yaş mamadan destek alsin istedim.

Çok fazla yaş mama verdim burada benim hatam çok çünkü inci daha 3 aylık bir kızdı 4-5 paket yaş mama verirdim o dönem vet's plus yaş mama fazla aldığım için içerik olarak da çok beğendiğim markaydı birden bire fenalaştı karnı ağrıdı gaz sıkıntısı yaşadık vete gittik bağışıklığının düştüğünü ve enfeksiyon hastalıkları çıktı hangi yaş mama kullanıyor diye soru geldi 🤦🏻‍♀️bu kadar çabuk fark edileceği aklımın ucundan geçmedi vet's plus markasını kullanıyoruz dedim çok fazla içeriğinde jöle olduğunu ve 3 aylık kediye bu kadar çok yaş mama verilmesi gerektiğini söyledi
Küçük olan kedilere jöleli yaş mamalar kesinlikle yaramazmış bağışıklığını direk düşürüyormuş

O günden sonra fazla jöleli yaş mamaları bıraktık ve inci düzeldi yaş mama sıklığını da azalttım 1 ay önce düzene girdi şimdi çok iyi çok şükür

Palyaco

Kedi corbasi miamor başka yemiyor ve kış kış indor kuru mama exclusion kisir tavuklu en sevdiği mamalar

prds33

Bilinçsizken whiskas vermiştim. Sonra royal canin fit 32 kullanmıştım. İdrar yolunda sürekli taş vs olmaya başlayınca vetlife struvite kullandık uzun bi süre. Çok sevmişti. Gastrolu mamasını da aynı şekilde. Sonra proplan hindili yedi. Bir ara hills kullandık üriner mama. N&D tahılsız/tahıllı tavuklu bıldırcınlı olanlara bayılmıştı. Fiyatlar arttığı için bi süre Matisse tavuklu yedi onu da çok beğendi. Matisse bulamayınca Brit Care aldım ishal oldu ve yemedi. Veterinerden Unique aldım sevmedi. Şuan Royal Canin’e döndük. Bugün ilk kez yedi. Sevdi gibi ama 1 hafta geçmeden emin olamıyorum:D İşte bizim 10 yıllık mama serüvenimiz 🥹

KimJeongguk

Benim kedim mamayıda yaş mamayıda asla ayırt etmez ama ben size yinede şuan kullandıklarımızı söyleyeyim. Exclusion Sığır Etli Kısır Kedi Maması kullanıyoruz kuru mama olarak. Yaş mama olarakta en son Petlebi'den Schesir'in Ton balıklı ve kinoalı yaş mamasını, Hello Kitty'nin somonlu ve kuzu etli tahılsız yaş mamasını almıştım. Birde hediye olarak yolladıkları Gourmet'in alabalıklı ve sebzeli yaş maması var.