Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

İkinci kedi alıcam sorun olur mu

Burakvural
Burakvural

742


İkinci kedi yi eve getirmek sorun çıkartıyo mu kedim uysal saldırgan yapısı yok aynı cinsin erkeğini getirdiktwn sonra karakteri değişir mi

14 Cevap

tnrssmz
tnrssmz

2129


Kesinlikle alın. İlk kedim(erkek) 2 aylıkken, 1,5aylık ikinci kedimi (dişi) sahiplendim. 2 gün ayrı tuttum çünkü dişi kedim geldiğinde hastaydı diğerine bulaşsın istemedim. 3 gün yavaş yavaş bir araya getirmeye başladık ilk tısladılar falan ama 4.-5. gün başladılar oynamaya. Şuan gerçekten güzel vakit geçiriyorlar. Ve ilkinin karakteri de hiç değişmedi. Sadece daha oyuncu bir hale geldi o kadar :)

Heiter
Heiter

114222


İkinci kedi almanızı tavsiye ederim çünkü iki kedinin oynaması ile bizim kedilerimizle oynamamız aynı olmuyor. İster istemez yetemeyebiliyoruz.Ne kadar yavru ise o kadar kolay oluyor alışma süreci. Biz de 4 aylık kedimize 3 aylık arkadaş getirdik. 3 günün sonunda tam anlamıyla alıştılar ve kaynaştılar. Pabucumuz dama atıldı hatta :Dİkinci kedinin tek dezavantajı, masrafların ikiye katlanması. Bunu göz önünde bulundurarak almanızı öneririm.

ilkmssmz
ilkmssmz

2418


Genelde erkek kediye ikinci erkeği almak ya da dişi kediye ikinci dişiyi almak biraz sorun yaratır diyorlar ama belli olmaz yine de :)

Patipaticikpatisi
Patipaticikpatisi

13574


Bence almayin.cunku beklediginizin tersine asiri tepki verebilir.huyu bozulabilir ve sonra duzeltmek gercekten cok zor

Heiter
Heiter

114222


@Burakvural Şimdi hatırladım. Siz profilim üzerinden de sormuşsunuz aynı soruyu.Bu endişeniz yüzünden mi karar veremediniz hâlâ? Yoksa uygun kediyi mi bulamadınız?

kedilikizzz
kedilikizzz

114923


Kediniz kaç aylıktı ? Çok dikkat etmeniz lazım. İlk kedi dişiyse eğer gerçekten riskli olabiliyor. Dişiler çok hassas bu konuda ama kediniz küçükse daha kolay halledebilirsiniz.

Burakvural
Burakvural

742


4 aylık dişi british

betulyasar
betulyasar

903


4 aylıksa doğru adımlarla alıştırabilirsiniz tabikide. Benim kızım 7 aylığa yakındı 2 aylık oğlumu sahiplendiğimde. İlk gün ayrı tuttum seslerini ve kokularını tanıdılar. Oğlum çok zayıf durumdaydı zaten 2. Gün kızım oğlumu evin her yerinde takip etti o uyumadan uyumadı hatta 4. Günün sonunda yuvarlana yuvarlana oynamaya başladılar. Küçük yaşlarda alıştırmak hiç zor değil cidden bir kaç gün dikkatli olmanız yetiyor yavrular kolay anlaşıyor

cesur56
cesur56

114


merhaba acaba kedi sahiplendinizmi

Olcay34
Olcay34

11704


Alın sorun olmaz;) almamaniz gereken iki tür var. Biri ankara diğeri van kedisi. Bu iki tür kalabalıktan hoşlanmaz!

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
307 Görüntüleme
14 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor