Yoğurt Yese Sorun Olur Mu?

Ollalala

Merhaba, kedim yoğurdu aşırı seviyor, biz yemekte yerken bile görürse masaya gelmeye çalışıyor ben de kıyamayıp veriyorum bazen bir yemek kaşığı kadar
Kediler için sorun oluyor mu? Ev yoğurdu değil hazır yoğurt

11 CEVAP

AhsenAise

Hazır mamalar gastroenteroloji hastalıkları ,üriner sistem sorunları ,mantar ve pek çok hastalığa neden olurken , yoğurt taş yapar demek birazcık mübalağa olur , elbette fazla fazla vermek doğru değil , kararında verilen yoğurt zarar değil şifa olur

AhsenAise

Sorun olmaz,bende hazır yoğurt kullanıyorum mutfağımda,bizde kedimiz de tüketiyoruz , elbette ev yoğurdu daha sağlıklı ama hiç yoktan iyidir

aslihan_e

Ev yoğurdu probiyotik içerdiği için laktozu sindirmeleri kolay oluyor ama hazır yoğurtlar gerçekten yoğurt bile değil ve laktoz yüzünden midesinde, bağırsaklarında rahatsızlık oluşturabilir. Kuzenim yoğurt fabrikasında çalışıyordu, bir madde döküyorlar süt hemen yoğurt oluyor demişti. Kediniz için Activia gibi probiyotikli yoğurtlardan alabilirsiniz. O zaman çok faydalı olur.

Superisi814

Kendinize eğer doğal yoğurt yedirirseniz, bağırsak florasına ve bağışıklığına iyi gelir.
Sadece dolaptan çıkarttığımız gibi vermemeli, biraz beklemelisiniz.Ben her zaman basaramiyorum, hazırlarken atlıyor ancak bu diş sağlığı için iyi değil esasen.

kedibabasi66

Yoğurt taş yapıyormuş :) neler duyuyoruz

Gimlihanim

Günlük 1 tatlı kaşığı kadar verseniz daha ideal olur sanırım. Veterinerimiz bize bu şekilde tavsiyede bulunmuştu. Kefir de yese müthiş olur. Deneyin derim

dumilik

ev yoğurdu daha sağlıklı ama bence verebilirsiniz parmağınıza sürüp veya 1 tatlı kaşığıyla

kedibabasi66

Bozuk bir yiyecek yediklerinde ishal olup günlerce yemeden içmeden kesilen kediler oluyor bunlara yoğurt verirseniz düzeliyorlar. Yoğurt yiyen kedilerin su kaybı daha az olur. Susuzluklarını giderirler. Soğuk olarak vermeyin.. önce dolap çıkarıp 10 dakika bekletin. Bir de balıklı mamalarla birlikte vermeyin; Malûm çoğu kişi ucuz diye SKT'sı geçmek üzere olan balıklı mamaları alıyorlar. Bu şekilde zararı olur.

Karamell723

Fazla verme kalsiyum oksalat taşına neden oluyor idrar yolu tıkanıklığı yaşamasın çözünmesi zor bir tür struvit taşı gibi kolay çözülmez ameliyatla alınır

Karamell723

Haftada 1 yemek kaşıgı

yarenkolcu

hazır yoğurtsa hic önermem cok nadir bir tatlı kasıgı olsa tamam olabilir ancak devamlı tüketim icin iyi oldugunu düşünmüyorum. ancak ev yoğurdu yine cok olmamak kaydıyla verilirse sağlıgına katkıda bile bulunur