Anne Kedi Ve Yavrularinin Tuvalet Sorunu

limerence

Kedimin 1 aylik 4 tane yavrusu var. Yavrulara tuvaletleri icin 1 tane kucuk bi kutu yaptik. Annenin zaten buyuk bi kutusu vardi. Yavrular kucuge yapmiyor. Ben tuvaletlerinin geldigini anladigim anda kucuk tuvalete sokuyorum kaziyorlar yapamiyorlar ciyak ciyak bagirarark tekrar kaziyorlar ama yapmadan cikiyorlar. Anne kedi ise kucuk tuvalete yapmaya basladi. Yavrulari buyuk tuvalete sokmustum 1 kere ve orda rahatca yaptilar. Ben anlamadim neden anne kucuk tuvaleti ve buyukler buyuk tuvaleti istiyor? Ayrica yavrular bir turlu ogrenemedi surekli baska yerlere yapiyorlar tuvaletlerini. Annesi de göstermiyor. Ne yapmam lazim?

1 CEVAP

aslihan_e

Anne aslında küçük tuvalete yaparak gösteriyor, daha nasıl göstersin? Zamanla kumlarına yapmaya başlarlar, başlarda öyle dışarı yapabiliyorlar.