Mama Saklama İpuçları

OzlemCeylan

12 kiloluk exclusion mama aldım kedime. Ağzı geri kapanan mama ambalajından değildi. Bende sert plastik olan kaplara bolusturerek ağzını iyice sıktım. Bazen mama kokusu geliyor sanırım hava aldığından cam kavanoz düşündüm ama onun için çok çok büyük bir kavanoz olması gerek günlük hayatta kullanılan elimiz kadar kavanoza koysam 200 tane çıkar heralde saçma olur siz nasil saklıyorsunuz. Mama bize 8-9 ay gider ama nasıl saklicam bilmiyorum. Acil çözüm sunacak biri var mi metal buyuk kaplara koyup bide büyük çöp poşetine geçirsem ne olur sizce hava almaması icin

3 CEVAP

Sansbaby

Ben cam turşu bidonlarına koyuyorum öyle bayatlamıyor. Diğer türlü klips de taksanız bence fayda etmiyor

KimJeongguk

Bende aynı mamadan aldım. 2 tane sert plastik derin bir kabın içine boşalttım mamayı. Hepsi sığmadı tabi kalanıda eskiden aldığım Hill's mamanın kilitli poşetine boşalttım, Birazını da şefaf bir poşete boşalttım. Yinede bayağı bir mama kaldı boşaltacak şey bulamadığım için paketi kesip ağzını güzelce bantladım güneş almayan bir dolabın içine koydum paketi.

OzlemCeylan

Sanırım benim plastikler sorun olmaz fakat kalanını poşete koydup bantlamistim. Mama kokusu ondan geliyor o sıkıntı demek ki hava alıyor. Su an kullandığımız mama bitince poşetli olanı kullanmaya başlarım. Plastik kaptaki mamaları büyük bir poşetin içine koyup süpürgeyle havasını alicam sonra dolaba koyucam serin olsun. Çözümü olan varsa yazarsa çok sevinirim