Arkadaşlar Kedim 1 Yaşına Girecek Ve Kilosu Hala Çok Az Kilo Alması İçin Ne Yapmalıyım

Kedylgirl

Kedim 2.600 den 2.350 kgye düştü ve yapısına yaşına göre zayıf kalıyor. Kaliteli mamalar ve takviye gıdalar veriyorum taurin yaş mama gibi. Dişleri hala çok minik gelişimi geriden geliyor. Ona kilo aldırmak için önereceğiniz bir şey var mı. Çocuğum dişi schottish fold

12 CEVAP

amillaaa

1 yaşındaki bir kedinin bu kadar hafif olması bir de üstüne kilo veriyor olması bana çok endişe verici geldi, veterinerinize danıştınız mı acaba? Kilosundaki bu durum bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir :(

Palyaco

En iyi kilo aldıran mama bozitadir bilginize yasmama miamor ve ek olarak animonda ödül bisküvisi bunlar en fena kilo yapıcı urunler ve beaphar malt buda kilo aldırıyor hergun 3 ve 4 cm verin gerçekten kilo yapıyor

_SeNa

Somon yağı kullanabilirsiniz iştah artırdığı söyleniyor

Lokumcukk

Benim kedim üç yaşına girecek scotish kısır erkek hala üç kilo Veteriner sadece kilosuna bakmıyor muayene ediyor ve her seferinde normal yapısı böyle diyor Ben kilo aldırmak için baya uğraştım en iyi mamadan en kötü mamaya kadar herşeyi denedim Kilo aldırabildiğim tek zaman meonun jöle içinde sardalyalı yavru yaş mamasını yediği dönemdi her gün veriyordum haftada iki üç paket falana denk gelicek şekilde ve gerçekten kilo aldı Sürekli aynı mamayı vermemek için başka yaş mamalar kullanalım dedik yok yemiyor hiçbirini yine zayıfladı bizde yeniden meoya başlıycaz sizede tavsiye ederim

Lucky0

somon yağı ve yaş mama verebilirsiniz özellikle somon yağı kilo arttırımını hızlandırır

_SeNa

Aldığınız somon yağının arkasında kullanımı yazar 2 sıkım vb

Kedylgirl

Evet tüm tahliller yapıldı kilo verdiği zamanlarda kusma ve tuvalete çıkamam sorunu ile karşı karşıya kaldık ankaraya götürdük tüy yumaklarından çıktı sebebi sonra mantar ve kulak enfeksiyonu geçirdik yeni yeni atlatmaktayız çok şükür bundan dolayı ve sürekli kızgınlığa girdiğinden zayıfladığını düşünüyoruz hekimlerimiz ile şuan hastalıklarımız bitti kilo aldırma aşamasındayız mamamızı değiştirdik fakat fit bir kedi çok kilo almasını beklemeyin diyorlar ama ben böyle görünce çok üzülüyorum 😔

Kedylgirl

Çok teşekkür ediyorum uygulayacağım mamamız proplan geçtik şuan ama yaş mama malt ödül maması hepsini dediğiniz markalardan deneyeyim sağolun 💖

Kedylgirl

Ah teşekkür ederim prenses kızım inşallah biraz toparlar sayenizde 🌸

Kedylgirl

Somon yağı ı nasıl kullanacağım peki kaç cc ya da mamaya mı karıştıracağım?

Lokumcukk

Bu arada bir kutu somonyağı bitirdik ve kısırlaştırdık ikiside kilo almasına yardımcı olmadı

Kedylgirl

Acaba bünyeden bünyeye mi değişiyor hareketini biraz azaltmak işe yarar mı diye düşünüyorum ben de o zaman da stres faktörü olabilir ama of kafam çook karışık bu hafta veterinere gideceğiz bakalım 1 haftada kilo alabilmiş miyiz yoksa aynı mıyız