Yeni Mama Sonrası İshal,Kusma

whitegirlmia

kedim yeni mamaya geçti bu gun ilk kez verdik %75 eski %25 yeni mamadan ölçüp hesaplayıp verdim az önce kumuna gidip tuhaf bir ses çıkardıktan sonra iğrenç kokuya sahip kusmuk mu yoksa ishal mi olduğunu anlamadığım bir şey bıraktı. Bu neden olmuş olabilie ne yapmalıyım

5 CEVAP

Ryhn12

Bugün verdim mamasını diyorsunuz.Hemen ishal olacağını zannetmiyorum büyük ihtimalle kusmuştur.Kediler kusmak için de tuvalet kabini kullaniyorlar.Kediler hassas mideye sahip onları anlamak gerçekten zor.

Ryhn12

Olur tabi sindirememis olabilir, mama kokusuysa kusmuştur o.Biz yavruyken evde bıraktık diye kusmuştu bizimki.Sindiremediklerini de çıkarıyorlar.Ödül mamasıni sindirememis olabilir , vermeyin bence.Hem kilo yapıyor hem sağlıksız ayrıca gereksiz.Kedileri eğitmek zor, başına buyruk canlılar bunlar.

Ryhn12

Mama geçişlerinde zaten mideleri yeni mamaya uyum sağlamaya çalışıyor.Bir de üstüne ek gıda olunca midelemi kabul etmeyebiliyor.Mama geçişlerinde kuru mamalar dışında ek bir şey vermeyin. Ben geçişte yaş mama ,kuru mama çok karistirdim kedim kanlı ishal oldu.Cok hassas mideleri :(

whitegirlmia

ayrıca eklemek istiyorum koku bu gün verdiğim ödül manasına benziyordu acaba onda mi bir problem var

yarenkolcu

çiğnemeden yutmuştur belki midesinde şişip kusmus olabilir, tüy atmıs olabilir, yeni mamaya geçerken alısık olmadıgı icin sindirememis olabilir. takip etmek gerek devamı gelirse veterinere danısmak ve bana kalırsa mama değiştirmek gerekir