Yavruları Sahiplendirme Hakkında

eymn55

Merhaba.Yaklaşık 2 ay önce kedim doğum yaptı ve beslenmesi hakkında bi konu açmıştım.Şimdi o yavrular 2 aylık oldu ve sahiplendirmeyi düşünüyoruz.Ama aklımıza takılan birşey var.5 yavrudan 2 sini bir aile alacak,diğer ikisini ise vaşka bir aile.İlk aile yarın almak istiyor diğerleri ise 2 hafta sonra.Annelerinin içine doğdu sanırım 2-3 gündür durgun.Şimdi yarın 2 yavruyu verdiğimizde anneleri bi üzüntü yaşayacak doğal olarak.Tam unutmuşken 2 hafta sonra diğer 2 si gidecek ve bi üzüntü daha.Bu durum kedimin psikolojisini çok etkiler mi?Hepsini aynı anda verip bir defada mı bitirmeliyim bu işi?Yardımcı olursanız seviniriz.

10 CEVAP

DogaM

Hayır arada belli bir süre olmalı. İlk önce ikisini verin. Anne kedi onların yokluğuna alışsın, sonra diğer ikisini verin. Eğer hepsini aynı anda verirseniz psikolojisi bozulur hayvanın. Ben kendilerinde böyle yaptım. İlk yavruyu verdiğimizde önce biraz yavrusunu aradı, sonra vazgeçti. 1 hafta sonra diğerini verdiğimizde alıştığı için aramadı yavrusunu.

DogaM

Roza23
2 aylık olmuşlar artıksalar rahat kuru mama yiyebilirler. 2,5 aylık olana kadar emselerdi annelerini daha iyi olurdu ama 2 aylık da olur. İlk önce iri olan yavruları sahiplendirir. Daha küçüklerini aradan 2 hafta geçince (zaten 2,5 aylık olmuş oluyorlar) sahiplendirir.

Roza23

anneler biraktiriyo genelde vurup tislayip onlar anliyor sanirim zamanin geldigini. ben de 2 anne kedinin farkli zamanlarda biraktirdigini gordum biri 2 ay emzirdi digeri 2 bucuk ama dedigim gibi zaten ev kedisi cabuk etkilenebiliyolar ya

eymn55

Evet bulmasına bulduk bir de ikili istemelerine sevindik.En azından tek kalmicaklar. 2 yavru bi arada diğer 2 si bir arada tek kalanıda zaten bizinle olucak annesiyle yani :)

Roza23

sut emmeyi birakti mi yavrular

DogaM

Artık rahat*

Roza23

sahiplendirilebilir tabi ki ama bence annenin emzirmeyi birakmasini beklemesi anne kedi ve yavrularin psikoloji ve sagligi acisindan daha iyi olur

DogaM

Benim kedim 1 yaşında ve hala annesini emmeye çalışıyor. Annesini emmesini bırakmasını beklerse hiç vermemesi lazım. ;))

Roza23

o zaman sorun etmez anne de bence. iyi yuva bulabilmissiniz hemen :)

eymn55

İlgi ve alakanız için hepinize teşekkür ederim.Annesi emzirmeyi neredeyse bırkamak üzere.Normalde 15-20 dk emzirirken son 1 haftadır 10 dakikayı bile bulmuyor.Yarın vermek istediğimiz kedilerde en irileri.Ara da annelerinin kuru mamasından yiyorlar.Annelerine tavuk verdiğimzde ona bile saldırıyorlar :)