Kısırlaştırma

mypet18

dişi kedileri kaç aylıkken kısırlaştırmak gerekir

4 CEVAP

dollfacepersian

Bu konu hakkında iki görüş var, bazı kedi sahipleri ve veterinerler 1 yaşından önce kısırlaştırmanın sağlıklı olmadığını savunurken bazıları geç oldukça kedinin sağlığı açısından iyi olmadığını ve kedi kızgınlığa girdikten sonra kısırlaştırmanin iyi olduğunu savunuyor.( Bazıları ise kızgınlık geçirmeden olması gerektiğini savunuyor) Bu yüzden bu konu baya karışık. Sizin veterinerinizin bu konudaki fikri önemli bence. Bu konuda bir şeyler söyledi mi?

NazliPamus

Bende oğlumu kısırlaştırdım.Veterinerimiz 1 yaşını beklemem gerektiğini söylemişti.

elifdogann

ilk kızgınlığa girdiğinden itibaren yapıyorlar diye biliyorum sağlıklı ve yemesi içmesinde sorun yoksa ne kadar erken olursa o kadar iyi aslında iyi bir veteriner yaptığı sürece

mypet18

bizim vet 6 aylıkken kısırlaştırın demişti