Kedim Halılardan Korkuyor

prds33

Birkaç gündür kedim çok garip davranmaya başladı. Demir eksikliğinden dolayı toprak vs yiyor onu anlarım da. Halılara basmadan kaçıyor. Halı kilim vs görünce basmamak için parkeye basıp kaçıyor. Masalara atlayarak gidiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Kedi nanesi falan alıp halıya serpsem işe yarar mı? Korkusu geçer mi?

4 CEVAP

aslihan_e

Bazen öyle psikolojik olarak kendilerini tehlikede hissettikleri için her şeyden nem kapıyorlar. Daha önce halıya falan takıldıysa bir anlık korktuysa bir süre devam ettirebilir.

gece18

Benim kedimde holdeki halılara basmamaya özen gösterir özellikle yürürken. Sebebide de kendisi sarman olduğu için halı rengimizde kendi tüyünün tonlarındaydı. Holde uzanırdı geceleri de ışık kapalı olduğu için bi kaç kez basmış bulunduk patilerine en sonunda halılara uzanmaz oldu yürürken yanlardan geçer.

prds33

@aslihan_e kim bilir neye korktu acaba. Bir ara kapı arasına terlik koymuştum rüzgardan kapı çarpmasın diye. Onu görünce zıpladı korktu kaçtı. Belki de bu sebep oldu🥺

prds33

@gece18 sürekli devam eden bi fobi olursa üzülürüm ya. Ona da işkence oluyor bize de 😿