Kedim Büyük Tuvaletini Dışarı Yapıyor :(

Fionacat

Kedim Fiona'nın ikinci sahibiyim, kendisi kısır iki buçuk yaşında dişi tekir, fakat küçük bir problemimiz var, kedim büyük tuvaletini kumunun dışına yapıyor. Veterinere danıştım fakat kumunu temiz tut dışında bir önerisi olmadı, kumu temiz olsa da bunu yapıyor. Yardımcı olup tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum, teşekkürler :)

4 CEVAP

prds33

Sizi korkutmak istemem ama kedim 4 yıldır kakasını kum dışına yapıyor. Psikolojik bir şey sanırım. Arada nadir de olsa kumuna yaptığı oluyor. Yaparken veya yaptıktan hemen sonra koşup kaçıyor. Kakasıyla ilgili bi travması olabilir. Çünkü kumunun temiz olmasıyla vs ilgisinin olduğunu sanmıyorum. Ben tuttuğum gibi banyoya yaptırıyorum. Bazen yerlere yaptığı da oluyor🥲 Eğer psikolojik değilse bağırsaklarıyla ilgili bi sıkıntı olabilir.

Bgisan

Kapalı kedi tuvaleti deneseniz bence işe yarayabilir

Gimlihanim

Evde stres olduğu bir şeyler varsa tepki olarak da yapabiliyorlar.

Fionacat

Teşekkür ederim öncelikle:) kapalı tuvalet kullanıyorum zaten, acaba ondan mı hoşlanmıyor diye açık kullanmayı da denedim ama değişiklik olmadı,
stres olacağını düşündüğüm bir durum yaşanmadı aslında gözlemlediğim kadarıyla:(