Otomatik Su Kaplarının Filtresinin Değişmesi Gerekir Mi

miabia

Anket

Otomatik su kabı, kedimin su içmesini arttırdı
(6 oy)
Arttırmadı
(1 oy)
Kullanmadım
(13 oy)
Toplam (20 oy)

Merhaba kedim az şu içiyor, otomatik su kabı alırsam su içme sıklığı artar mı deneyip kullananlqr var mı? Otomatik su kaplarının filtresinin değişmesi gerekir mi? Yoksa yıkanarak mı temizlenmekte( fiyatı zaten ucuz bir ürün olmadığı için sürekli filtre değişmek gerekirse parasını hak etmeyeceğini düşünmekteyim)

10 CEVAP

cat_expert

Kedilerin büyük kısmının akan şeylere karşı ilgisi vardır, çeşmeden akan suya bayılırlar su pınarları da çeşmeleri taklit ettiğinden oldukça ilgilerini çekiyor ve daha fazla su tüketmelerini sağlıyor. Filtreleri değiştirmek zorundasınız, bu cihazların filtreleri karbonlu filtre oluyor belli miktar su geçtikten sonra karbon özelliği kayboluyor.

Palyaco

Ben ferplast kullanıyorum 2 litre ve filtresini çıkardım 1 yıldır arıtma şu kullanıyorum filtre daha kotu yapıyor ve içine dr natures dental damlatiyorum cok iyi şu içimi oluyor fitre kömürlü yararlı mineralleri topluyor o yüzden filtreli cikarin

Warriorsans

Filtre değişmeli diye biliyorum ama kullanmadım, su içimini de çoğu kedide arttırıyormuş

Minigimmm

kesinlikle her kedili eve bir su pınarı-şelalesi şart diyorum. biz geçen ay klinik muayeneye gittiğimizde hekimimiz su içmesi nasıl dedi kedim için. malesef ki kedim tezgaha çıkmaya alışmış bir kediydi tezgaha cikiyor bağırıp bizi çağırıp taze su istiyordu bizde siringayla veriyorduk bunu hekime söylediğimde bu şekil olmaz oraya sadece çook susarsa çıkar buda bize ilerde böbrek rahatsızlığı olarak geri döner hem siz evde yokken ne yapacak dedi. ama evin 2 ayri noktasinda su kaplarida var icmiyor dediğimde kedilerin doğada bile taze temiz bol oksijenli su aradıklarıni söyledi. yerde bir kapta beklemiş suda onları cezbetmiyor. hemen bi su pınarı edinin dedi ki bence çok hakli su pınarı aldiktan sonra farkettim ki su pinarinin icindeki filtreden gecmeyen kisimdaki su inanilmaz tüylü tozlu. ve kedim evdeki su kaplarini koklayip içmeden geri çekilirdi hekimin dediği doğruydu bol oksijenli su arıyorlar cidden.

https://ty.gl/er75nf255e

eve geldim jolypet saticisindan bu su pınarını aldim en uygunu buydu imkani olan diğerlerinede bakabilir daha şık görünümlü olanlarda var.

ve evet su pınarı aldiktan sonra kedimin su içmesi artti daha cok idrara çıkıyor ve su pınarı beni hem tezgaha çıkmasından kurtardi hemde su israfindan kurtardi çünkü su kaplarindaki sulari günde 2 3 kere tazeliyordum içmediği içinde sürekli döküp yenisini dolduruyordum. bunun önünede geçmiş olduk. muhakkak herkes kedisine bir iyilik yapip alsin derim. içindeki filtre 2 ayda bir değişmesi gerekiyormuş ama ben aritma suyu kullandığım için 3 4 ayda bir değiştirmeyi düşünüyorum. haftada 1 kere kabini güzelce yikayip temizleyip yeni su dolduruyorum su azalinca içindeki su pompasi suyu yukarıya gonderemedigi için ses çıkarıyor su eklemeniz gerektiginide anliyorsunuz. 2 litre su aliyor.

şunuda belirteyim ben asla kedim kullanmaz diyordum çünkü aşırı korkak bir kedim var o öyle akarsa içmez diyordum. su pınarı geldiği gun dedigim gibi sadece uzaktan bakti inceledi ara ara yavasca gidip koklayip bu nedir der gibi bakip duruyordu akan suyu izliyordu. bende teşvik etmek amaçlı yarim saat fişe takili tuttum 1 saat fisini cektim beklettim, tekrar yarim saat çalıştırdım suyu tazeledim tekrar fisini cektim derken bir baktım ki 2. gun kedim su akmiyorken içmeye başladı denedi ve artik fiş hep takili direkt suyun ciktigi noktadan iciyor :)))

Minigimmm

mecbur filtreyi değiştirmek gerekir çünkü su havuzundaki su içeri akip filtreden geçip tekrar yukarıya temiz su olarak çıkıyor, o filtre sudaki bütün mikroplari tüyleri tozları topluyor aritiyor. filtre yikanmiyor arıtma suyu kullanirsaniz 3 4 ayda bir degistirirsiniz sizde

Karamell723

Ben filtre kullanmiyorum hergun degistiriyorum icindeki suyu filtrenin icinde 1 ay durmasi hijyenik gelmiyor bana su kabıni da hergun yikiyorum

miabia

cevaplar için çok teşekkür ederim, kullanıp memnun kaldığınız su şelalesi ve filtresi linki önerisi olanlar atabilir mi

Anonymus683514

benim kedim zaten felaket su içiyor. otomatiğe geçince daha da çok içmeye başladı. burada gördüğüm kadarıyla kediler çok sık böbrek hastalıkları yaşıyor, bu yüzden bu durumdan memnunum. zaten orijen yiyen kediler çok su içiyor pakette bile yazıyor bu ayrı bir konu.

soruya cevap: evet yukarıda da yazdığım gibi net bir şekilde su içmesini artırdı. neredeyse %50 artırdı benimkini, kabın ölçüsünden anladığım kadarıyla. filtrenin değişmesi gerekiyor ama ben filtre kullanmıyorum. filtre hem koku yapıyor hem de suyu biraz tuttuğu için aletin daha gürültülü çalışmasına sebep oluyor. o yüzden ben kendim brita ile filtrelenmiş su koyuyorum (kendim de onu içiyorum).

bendeki su pınarı trixie bu arada.

Minigimmm

yalnız filtre sadece çeşme suyunu arıtması için kullanılmıyor, bende arıtma suyumuzdan koyuyorum ama yinede filtresini takıyorum çünkü bu su pınarları cihazlar kaplar yerde duruyor, bütün toz tüy kıl evin içinde ne varsa havayla birlikte su yüzeyine uçuşuyor, bunlarda ancak filtreden geçince temizlenebiliyor.

Anonymus683514

vallahi ben denedim bence filtre hiçbir şeyi süzmüyor 2 gün 3 gün temizliyor ondan sonra koku yapıyor.

tüy vs. konusunda bir endişem yok kedi zaten yalanarak temizlenen bir hayvan, elbette toz oluyor su ama ben mümkün olduğunca sık değiştiriyorum suyu. ayrıca motorun içinde de ayrı bir kömür filtre var yıkanabilir.

karbon filtre, gümüş iyonu vs. benn hiç memnun kalmadım bunlardan açıkçası. vaat edildiği gibi çalışmadılar.

trixie fitreler zaten korkunç pahalı, haftada bir değiştirme imkanım olsa kullanırdım kesinlikle