Unıque Markası

Cennet29

Arkadaşlar mrb. Kedim 14 aylık erkek kısır sarman. Çoğu mamayı denedik ona yaramıyor ve hep geçmeyen ishal oluyor bundan kaynaklı bir sürü yöntem denedik ama geçmedi. Veterinerimizle Unique gastrointestinal bağırsak düzenleyici mamaya geçtik 1 günde düzeldi ishal tamamen kesildi. Şimdi buna devam ediyorum ama içeriğinde et bile olmdığından biraz tereddütteyim ne kdr süre bunu kullanabilirim diye . Başka mamaya da artık geçmeye korkuyorum bir sürü marka bir sürü aroma denedim faydasız ztn seçici bi kedi ayriyeten tavuk alerjisi var. Daha önceden de Unıque mama yerken (tavuk ve balıklı) kakası çok normaldi. Yani bu markanın mamaları onu ishal yapmıyor zor buldum ona iyi geleni bir süre devam mı etmeliyim sizce? Bu arada işsizim ve ne kdr süre işsiz olacağım belli değil. Unıque mamayıda veterinere borç yazdırıp alıyorum param olunca ödüyorum. Bu arada kedim ND morina balıklı mamaya aşık olmuştu indirime denk getirip biraz alsam Bu kullandığımız gastrointestinal mamaya karıştırsam hem bağırsak desteği devam eder hem içeriği biraz daha zengin bi mama yemiş olur. Sizce nasıl yapmalıyım türlü türlü mamalar önermeyin burda rc sensible önerildi kediler bayılıyormuş ishal kesiyormuş bi umut aldım benimki yemedi mesela. Yeni çeşitleri alacak maddi imkana sahip değilim ztn kedim mama deneme tahtası olduğu için onu daha fazla yormak istemiyorum teşekkürler 💐

6 CEVAP

gokhansultan

Bizim hekimimiz de unique veteriner serisi satıyor ama üriner mama alacağımız zaman bize önermedi vet life alın dedi. Ama size yaradıysa kullanın tabiki de. Ama yine hekimim bu tarz reçete mamaların düzenli kullanılmamasını tedavi bittikten sonra bırakılması gerektiğini söylemişti. Belki bizimki üriner mama olduğu için öyle demişti, gastro mamalarda öylemidir bilemiyorum çok sorgulamamıştım. Farklı marka 2 mama karıştırılırsa ne olur bilemiyorum her kedide farklı etki yaratıyor maalesef. İshal de olabilir olmayabilir de yani. Bizimkinin iki mama karıştırınca popişi kokmaya başlamıştı :D

Mama önermeyin demişsiniz ama farklı ticari mamaların hassas sindirim mamaları var rc sensible yemediyse onlara bakabilirsiniz aklıma sanabelle sensitive geldi mesela 400 gr bulursanız deneyebilirsiniz aslında. Evet kediniz deneme tahtası değil çok haklısınız ama besleyicilik konusunda da endişeleriniz olduğu için öneride bulundum :)

Eyll009

Unique çok iyi zaten veterinler satıyor ama et olmadığı için arada yaş mama kullanbilirsiniz ishal durumunu etkileye bilir yaşmama.

Unique içinde et yok diyenler firmanın reklam filmini izlememiş sanırım.

Palyaco

İçeriğinde et var tüm mamalar un haline getirilip sonra yag ve aroma katıyor bu nem oranını belirliyor taze et bile un haline getirilip öyle yapılıyor saten mamanin nem oranlarından belli tüm firmalar kurutup un haline getiriyor sadece x firma cok et koyuyor kurutulur un haline getiriyor l firma az et koruyup koyuyor un haline burda tüm mamalar un halinde yapılıyor yoksa taze et de yüzde 78 nem oranı vardır hangi mamada var bu oran

Cennet29

Bu veteriner mamalarının bi süre sonra bırakılması gerektiğini bilmiyordum ilk defa kullanıyorum ztn 🤭. Veteriner bunu kullandıktan sonra başka mamaya geçebilirsin dedi ama ben yine bu markanın mamasından alırım diye düşünmüştüm çünkü dediğim gibi bu marka ishal yapmıyor ama içerikte ne kdr yeterlidir emin değilim 😒 çok kararsız kalıyorum

Cennet29

Cevaplar için teşekkür eserim herkese ❤️