Kedi Corona Testi

haliseehzr

Kedimin dışarı ile bir bağlantısı olmamasına rağmen önlem amaçlı bu testi yaptırmayı düşünüyorum. Kedi Corona testi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

3 CEVAP

Minigimmm

evet biz kedim bir ara çok hastayken yaptırmıştık, gebelik testi gibi kan alıp damlatiliyor tek çizgi çift çizgi diye bakılıyor, kedinizde bir rahatsızlık yoksa yaptırmanın bir mantığı yok bence. senede 1 kere kan tahlili yaptırıp genel durumuna baktirabilirsiniz. zaten kan tahlilinde bir problem çıkarsa hekimler araştırmaya başlıyor sebebi ne diye. pozitif çıksa bile coronanin bir tedavisi yok tek yapılması gereken bağışıklığı yuksek tutmak kediyi strese sokmamak, bagisiklik düşükse bizim gibi düzenli bagisiklik takviyesi kullanmak.

Minigimmm

dışarı ile bağlantısı olmasına gerek yok siz disarda bir kedi sever eve gelip kendinizi ustunu başınızı dezenfekte etmeden ona dokunursanız taşıyıcı olabilirsiniz bunun dışında benim kedimde olduğu gibi disari gormemis evde doğmuş kedime hekimimiz anneden süt yoluyla yavruyken geçmiştir bagisiklik düşüncede hortlamiştir dedi

aslihan_e

Korona testi her zaman pozitif çıkmayabilir. Kedilerin hepsinde oluyor zaten. Anneden kapıyorlar. Bağışıklıkları düşüp vücutta aktifleşirse ancak testte çıkıyor. O yüzden boş yere yaptırmayın bence de. Korona taşıyıcısı olsa bile testte görünmeyebilir.